Van Vleuten steviger in het roze na aanval in Giro Donne
BORGO VAL DI TARO (ANP) - Annemiek van Vleuten is verder uitgelopen als leidster in de Giro Donne. De 40-jarige rozetruidraagster eindigde als derde in de vierde etappe van de Ronde van Italië. Elisa Longo Borghini was in de rit van Fidenza naar Borgo Val di Taro na 134 kilometer de snelste van een kopgroep van drie. Ze klopte de Amerikaanse Veronica Ewers en Van Vleuten.
Het drietal had 40 seconden voorsprong op het peloton waar Lorena Wiebes de sprint voor de vierde plaats won voor Marianne Vos. Wereldkampioene Van Vleuten heeft in het algemeen klassement 49 seconden voorsprong op Longo Borghini en 53 seconden op Ewers.
Op de voorlaatste beklimming, de Passo Montevacà, kwam er een aanval van de Amerikaanse Ewers. Zij achterhaalde Ilse Pluimers, de laatst overgebleven koploopster uit de vroege vlucht en ging alleen verder. In de afdaling was er een tegenaanval van de Italiaanse Silvia Persico, maar die kreeg geen grote voorsprong.
Van Vleuten ging in de beklimming van de Strela van de derde categorie in de tegenaanval met Longo Borghini. Het tweetal haalde Ewers bij en met z'n drieën reden ze naar de finish in Borgo Val di Taro. In de sprint was de Italiaanse duidelijk de sterkste.
De Giro Donne duurt tot en met zaterdag.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
5 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
8 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
8 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
11 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
15 uur geleden