Van Vleuten steviger in het roze na aanval in Giro Donne
BORGO VAL DI TARO (ANP) - Annemiek van Vleuten is verder uitgelopen als leidster in de Giro Donne. De 40-jarige rozetruidraagster eindigde als derde in de vierde etappe van de Ronde van Italië. Elisa Longo Borghini was in de rit van Fidenza naar Borgo Val di Taro na 134 kilometer de snelste van een kopgroep van drie. Ze klopte de Amerikaanse Veronica Ewers en Van Vleuten.
Het drietal had 40 seconden voorsprong op het peloton waar Lorena Wiebes de sprint voor de vierde plaats won voor Marianne Vos. Wereldkampioene Van Vleuten heeft in het algemeen klassement 49 seconden voorsprong op Longo Borghini en 53 seconden op Ewers.
Op de voorlaatste beklimming, de Passo Montevacà, kwam er een aanval van de Amerikaanse Ewers. Zij achterhaalde Ilse Pluimers, de laatst overgebleven koploopster uit de vroege vlucht en ging alleen verder. In de afdaling was er een tegenaanval van de Italiaanse Silvia Persico, maar die kreeg geen grote voorsprong.
Van Vleuten ging in de beklimming van de Strela van de derde categorie in de tegenaanval met Longo Borghini. Het tweetal haalde Ewers bij en met z'n drieën reden ze naar de finish in Borgo Val di Taro. In de sprint was de Italiaanse duidelijk de sterkste.
De Giro Donne duurt tot en met zaterdag.
Meer uit Sport
VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
13 minuten geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
19 minuten geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
55 minuten geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
3 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
4 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
18 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
23 uur geleden