Van Vleuten heeft een zilveren medaille met een bijzonder verhaal
IMOLA (ANP) - Annemiek van Vleuten veroverde ondanks een gebroken pols toch zilver op het WK wielrennen in het Italiaanse Imola, achter Anna van der Breggen. "Een zilveren medaille, maar wel één met een bijzonder verhaal", zei de 37-jarige Van Vleuten, de wereldkampioene van vorig jaar.
"Het is natuurlijk al bizar dat ik hier mee kon doen en tot het einde mee kon spelen voor de medailles", aldus Van Vleuten. Iets meer dan een week eerder kwam ze in de Giro Rosa ten val en brak daarbij haar pols. Weg eindzege in de Giro Rosa en weg WK wielrennen, dacht ze toen. "Het is een bewogen week geweest met een rollercoaster aan emoties."
Uiteindelijk ging ze toch van start, met een brace om haar pols. "Ik heb mijn pols onderweg niet gevoeld, al moest ik wel eerder gaan zitten in de klimmetjes. Daarom ging ik ook vroeg op die klim in de aanval. Ik ben nu iets minder explosief. Toen Anna ging, probeerde ik er naartoe te springen. Maar ik kon niet volgen. Dat geeft aan hoe goed en sterk ze daar reed."
Risico
Van Vleuten ontsnapte op de laatste klim met de Italiaanse Elisa Longo Borghini uit de grote groep achtervolgers. Het duo streed op het circuit om de resterende WK-medailles. "Toen ik met Elisa alleen kwam te rijden, voelde ik dat ook zij heel sterk was. In de sprint nam ik een risico, ik wilde niet door de wind sprinten, maar daardoor raakte ik bijna ingesloten", zei de onttroonde wereldkampioene. "Ik dook links in het gat. Het is zilver geworden."
De sprint was volgens Van Vleuten het enige moment dat ze haar pols wellicht extreem belast had. "Maandag laat ik mijn pols opnieuw onderzoeken en daarna maak ik een plan voor de rest van het seizoen. Ik wil de artsen van het Rijnstate-ziekenhuis in Arnhem in ieder geval bedanken."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
37 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
5 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
6 uur geleden