Van Vleuten heeft een zilveren medaille met een bijzonder verhaal
IMOLA (ANP) - Annemiek van Vleuten veroverde ondanks een gebroken pols toch zilver op het WK wielrennen in het Italiaanse Imola, achter Anna van der Breggen. "Een zilveren medaille, maar wel één met een bijzonder verhaal", zei de 37-jarige Van Vleuten, de wereldkampioene van vorig jaar.
"Het is natuurlijk al bizar dat ik hier mee kon doen en tot het einde mee kon spelen voor de medailles", aldus Van Vleuten. Iets meer dan een week eerder kwam ze in de Giro Rosa ten val en brak daarbij haar pols. Weg eindzege in de Giro Rosa en weg WK wielrennen, dacht ze toen. "Het is een bewogen week geweest met een rollercoaster aan emoties."
Uiteindelijk ging ze toch van start, met een brace om haar pols. "Ik heb mijn pols onderweg niet gevoeld, al moest ik wel eerder gaan zitten in de klimmetjes. Daarom ging ik ook vroeg op die klim in de aanval. Ik ben nu iets minder explosief. Toen Anna ging, probeerde ik er naartoe te springen. Maar ik kon niet volgen. Dat geeft aan hoe goed en sterk ze daar reed."
Risico
Van Vleuten ontsnapte op de laatste klim met de Italiaanse Elisa Longo Borghini uit de grote groep achtervolgers. Het duo streed op het circuit om de resterende WK-medailles. "Toen ik met Elisa alleen kwam te rijden, voelde ik dat ook zij heel sterk was. In de sprint nam ik een risico, ik wilde niet door de wind sprinten, maar daardoor raakte ik bijna ingesloten", zei de onttroonde wereldkampioene. "Ik dook links in het gat. Het is zilver geworden."
De sprint was volgens Van Vleuten het enige moment dat ze haar pols wellicht extreem belast had. "Maandag laat ik mijn pols opnieuw onderzoeken en daarna maak ik een plan voor de rest van het seizoen. Ik wil de artsen van het Rijnstate-ziekenhuis in Arnhem in ieder geval bedanken."
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
3 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
12 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
17 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden