Van Vleuten heeft een zilveren medaille met een bijzonder verhaal
IMOLA (ANP) - Annemiek van Vleuten veroverde ondanks een gebroken pols toch zilver op het WK wielrennen in het Italiaanse Imola, achter Anna van der Breggen. "Een zilveren medaille, maar wel één met een bijzonder verhaal", zei de 37-jarige Van Vleuten, de wereldkampioene van vorig jaar.
"Het is natuurlijk al bizar dat ik hier mee kon doen en tot het einde mee kon spelen voor de medailles", aldus Van Vleuten. Iets meer dan een week eerder kwam ze in de Giro Rosa ten val en brak daarbij haar pols. Weg eindzege in de Giro Rosa en weg WK wielrennen, dacht ze toen. "Het is een bewogen week geweest met een rollercoaster aan emoties."
Uiteindelijk ging ze toch van start, met een brace om haar pols. "Ik heb mijn pols onderweg niet gevoeld, al moest ik wel eerder gaan zitten in de klimmetjes. Daarom ging ik ook vroeg op die klim in de aanval. Ik ben nu iets minder explosief. Toen Anna ging, probeerde ik er naartoe te springen. Maar ik kon niet volgen. Dat geeft aan hoe goed en sterk ze daar reed."
Risico
Van Vleuten ontsnapte op de laatste klim met de Italiaanse Elisa Longo Borghini uit de grote groep achtervolgers. Het duo streed op het circuit om de resterende WK-medailles. "Toen ik met Elisa alleen kwam te rijden, voelde ik dat ook zij heel sterk was. In de sprint nam ik een risico, ik wilde niet door de wind sprinten, maar daardoor raakte ik bijna ingesloten", zei de onttroonde wereldkampioene. "Ik dook links in het gat. Het is zilver geworden."
De sprint was volgens Van Vleuten het enige moment dat ze haar pols wellicht extreem belast had. "Maandag laat ik mijn pols opnieuw onderzoeken en daarna maak ik een plan voor de rest van het seizoen. Ik wil de artsen van het Rijnstate-ziekenhuis in Arnhem in ieder geval bedanken."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
17 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
1 dag geleden