Van Vleuten definitief van start in wegrace WK wielrennen
IMOLA (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft definitief besloten van start te gaan in de wegwedstrijd op het WK wielrennen in het Italiaanse Imola. Daarmee kan de Gelderse haar wereldtitel van 2019 (Harrogate) zaterdag verdedigen. Ze rijdt met een brace om haar geopereerde gebroken pols te beschermen. De artsen lieten eerder weten starten verantwoord te vinden.
Van Vleuten, die donderdag al liet doorschemeren vrijwel zeker te zullen starten, bevestigde haar voornemen vrijdag na de gezamenlijke groepstraining met de nationale ploeg op het wegparcours van zaterdag. De 37-jarige renster van Mitchelton-Scott brak vorige week bij een val in de Giro Rosa haar linkerpols.
Op dat moment zag het er naar uit dat ze deelname aan de WK kon vergeten, al hield ze zelf nog een slag om de arm. Na een operatie vorige week vrijdag zat ze begin deze week met een brace om haar gekwetste pols alweer op de fiets. Trainen ging goed, maar nog niet 100 procent, verklaarde ze. Met name het trekken aan haar stuur op lastige stukken gaat moeilijk. Van Vleuten besloot eerder al de tijdrit te laten schieten. Op dat onderdeel kon bondscoach Loes Gunnewijk een vervangster opstellen. Ellen van Dijk kon zodoende het brons pakken achter winnares Anna van der Breggen.
Voor de wegrace had Van Vleuten als titelverdedigster een startplaats op naam. Mocht zij niet zijn gestart, dan had Gunnewijk geen vervangster kunnen opstellen.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
4 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
8 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
1 dag geleden