Van Veldhoven: kledingindustrie moet zelf oud textiel inzamelen
DEN HAAG (ANP) - Het is de bedoeling dat de kledingindustrie in 2023 zelf verantwoordelijk wordt voor de inzameling van afgedankt textiel in Nederland. Nu doen gemeentes dat nog, maar demissionair staatssecretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat de sector het zelf regelt en financiert.
Het plan moet leiden tot meer hergebruik, minder vervuiling en minder verspilling. Ze heeft steun ervoor van brancheorganisaties INretail en Modint. De textielindustrie is een van de meest vervuilende op aarde. Doordat de vervuiler betaalt, wordt kleding duurzamer en vaker hergebruikt denkt Van Veldhoven.
Hoe de regeling er in de praktijk gaat uitzien, wordt aankomend jaar uitgewerkt. Zo is nog onduidelijk hoe de producenten het oude textiel moeten gaan inzamelen, wat zij hiervoor moeten betalen en wat de klant ervan merkt in de kledingprijs. Wel is duidelijk dat het plan moet gaan gelden voor alle producenten van consumentenkleding, ook de buitenlandse makers en webshops.
Het voorstel moet nog worden aangenomen door de Eerste en Tweede Kamer voordat het ingaat.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.
10 uur geleden