Van Veenendaal kan uren luisteren naar nieuwe bondscoach Oranje
ZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters heeft in zijn eerste dagen een "heel goede eerste indruk gemaakt" op Sari van Veenendaal, de aanvoerster van Oranje. Van Veenendaal (31) geniet van de passievolle manier waarop de 35-jarige Engelsman over voetbal praat.
"Daar kan je toch uren naar luisteren, zo'n stroom aan woorden die allemaal raak zijn", zegt Van Veenendaal, die na Parsons aanschuift in een digitaal persgesprek voor een vooruitblik op de WK-kwalificatiewedstrijd van vrijdag tegen Tsjechië. De bondscoach heeft vlak daarvoor in vlot Engels uitgebreid uitgelegd hoe zijn eerste dagen in Zeist zijn geweest.
"De energie die hij uitstraalt, de nieuwe mogelijkheden die er voor alle speelsters liggen; dat voelen we allemaal", aldus de keepster. "Hij staat nu hier in deze ruimte, maar hij heeft toch geen idee wat ik allemaal zeg in het Nederlands, dus ik kan best over hem praten. We hebben een trainer die ons heel erg geanalyseerd heeft, die ervaringen uit een andere cultuur met zich meebrengt. Hij dendert ook niet gelijk met grote stappen er doorheen, maar probeert stapsgewijs zijn manier van denken over voetbal toe te voegen aan wat we al hebben."
Tijdperk
Onder leiding van Sarina Wiegman vonden de voetbalsters in de afgelopen jaren de aansluiting met de wereldtop. Ze wonnen in 2017 het EK in eigen land, ze bereikten de finale van het WK 2019 en debuteerden afgelopen zomer op de Olympische Spelen in Tokio. Het tijdperk-Wiegman eindigde in de kwartfinales van de Spelen tegen de Verenigde Staten. De Haagse stapte daarna over naar Engeland, terwijl de Nederlandse voetbalsters met Parsons juist een Engelse opvolger van Wiegman kregen.
"Een nieuwe start, een nieuwe trainer en nieuwe impulsen. We staan allemaal weer op nul", aldus Van Veenendaal. "Dat voel je aan alles. Op het veld is het deze week weer allemaal net iets scherper. Dat is niet negatief bedoeld ten opzichte van de afgelopen jaren, toen hebben we ook heel hard gewerkt, maar zo werkt het overal als er een nieuwe baas is. Het hoeft ook niet allemaal anders, want we hebben met deze groep al heel veel goede dingen gedaan. Er zal dus niet ineens een transformatie op het veld plaatsvinden. We willen met Mark stap voor stap verder bouwen op wat we al hebben."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
14 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
15 uur geleden