Van Veenendaal kan uren luisteren naar nieuwe bondscoach Oranje
ZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters heeft in zijn eerste dagen een "heel goede eerste indruk gemaakt" op Sari van Veenendaal, de aanvoerster van Oranje. Van Veenendaal (31) geniet van de passievolle manier waarop de 35-jarige Engelsman over voetbal praat.
"Daar kan je toch uren naar luisteren, zo'n stroom aan woorden die allemaal raak zijn", zegt Van Veenendaal, die na Parsons aanschuift in een digitaal persgesprek voor een vooruitblik op de WK-kwalificatiewedstrijd van vrijdag tegen Tsjechië. De bondscoach heeft vlak daarvoor in vlot Engels uitgebreid uitgelegd hoe zijn eerste dagen in Zeist zijn geweest.
"De energie die hij uitstraalt, de nieuwe mogelijkheden die er voor alle speelsters liggen; dat voelen we allemaal", aldus de keepster. "Hij staat nu hier in deze ruimte, maar hij heeft toch geen idee wat ik allemaal zeg in het Nederlands, dus ik kan best over hem praten. We hebben een trainer die ons heel erg geanalyseerd heeft, die ervaringen uit een andere cultuur met zich meebrengt. Hij dendert ook niet gelijk met grote stappen er doorheen, maar probeert stapsgewijs zijn manier van denken over voetbal toe te voegen aan wat we al hebben."
Tijdperk
Onder leiding van Sarina Wiegman vonden de voetbalsters in de afgelopen jaren de aansluiting met de wereldtop. Ze wonnen in 2017 het EK in eigen land, ze bereikten de finale van het WK 2019 en debuteerden afgelopen zomer op de Olympische Spelen in Tokio. Het tijdperk-Wiegman eindigde in de kwartfinales van de Spelen tegen de Verenigde Staten. De Haagse stapte daarna over naar Engeland, terwijl de Nederlandse voetbalsters met Parsons juist een Engelse opvolger van Wiegman kregen.
"Een nieuwe start, een nieuwe trainer en nieuwe impulsen. We staan allemaal weer op nul", aldus Van Veenendaal. "Dat voel je aan alles. Op het veld is het deze week weer allemaal net iets scherper. Dat is niet negatief bedoeld ten opzichte van de afgelopen jaren, toen hebben we ook heel hard gewerkt, maar zo werkt het overal als er een nieuwe baas is. Het hoeft ook niet allemaal anders, want we hebben met deze groep al heel veel goede dingen gedaan. Er zal dus niet ineens een transformatie op het veld plaatsvinden. We willen met Mark stap voor stap verder bouwen op wat we al hebben."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
6 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
10 uur geleden