Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Veenendaal kan uren luisteren naar nieuwe bondscoach Oranje

Van Veenendaal kan uren luisteren naar nieuwe bondscoach Oranje

ZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters heeft in zijn eerste dagen een "heel goede eerste indruk gemaakt" op Sari van Veenendaal, de aanvoerster van Oranje. Van Veenendaal (31) geniet van de passievolle manier waarop de 35-jarige Engelsman over voetbal praat.

"Daar kan je toch uren naar luisteren, zo'n stroom aan woorden die allemaal raak zijn", zegt Van Veenendaal, die na Parsons aanschuift in een digitaal persgesprek voor een vooruitblik op de WK-kwalificatiewedstrijd van vrijdag tegen Tsjechië. De bondscoach heeft vlak daarvoor in vlot Engels uitgebreid uitgelegd hoe zijn eerste dagen in Zeist zijn geweest.

"De energie die hij uitstraalt, de nieuwe mogelijkheden die er voor alle speelsters liggen; dat voelen we allemaal", aldus de keepster. "Hij staat nu hier in deze ruimte, maar hij heeft toch geen idee wat ik allemaal zeg in het Nederlands, dus ik kan best over hem praten. We hebben een trainer die ons heel erg geanalyseerd heeft, die ervaringen uit een andere cultuur met zich meebrengt. Hij dendert ook niet gelijk met grote stappen er doorheen, maar probeert stapsgewijs zijn manier van denken over voetbal toe te voegen aan wat we al hebben."

Tijdperk

Onder leiding van Sarina Wiegman vonden de voetbalsters in de afgelopen jaren de aansluiting met de wereldtop. Ze wonnen in 2017 het EK in eigen land, ze bereikten de finale van het WK 2019 en debuteerden afgelopen zomer op de Olympische Spelen in Tokio. Het tijdperk-Wiegman eindigde in de kwartfinales van de Spelen tegen de Verenigde Staten. De Haagse stapte daarna over naar Engeland, terwijl de Nederlandse voetbalsters met Parsons juist een Engelse opvolger van Wiegman kregen.

"Een nieuwe start, een nieuwe trainer en nieuwe impulsen. We staan allemaal weer op nul", aldus Van Veenendaal. "Dat voel je aan alles. Op het veld is het deze week weer allemaal net iets scherper. Dat is niet negatief bedoeld ten opzichte van de afgelopen jaren, toen hebben we ook heel hard gewerkt, maar zo werkt het overal als er een nieuwe baas is. Het hoeft ook niet allemaal anders, want we hebben met deze groep al heel veel goede dingen gedaan. Er zal dus niet ineens een transformatie op het veld plaatsvinden. We willen met Mark stap voor stap verder bouwen op wat we al hebben."

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

15 minuten geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

37 minuten geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

43 minuten geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

46 minuten geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

2 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

2 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

4 uur geleden