Van 't Schip tevreden met ontwikkeling 'mooie gozer' Brobbey
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John van 't Schip is erg tevreden met de manier waarop zijn spits Brian Brobbey zich manifesteert. Brobbey (21) had zaterdagavond met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de 4-2-overwinning op Heracles Almelo.
"Brobbey laat het iedere keer weer zien. Het is een mooie gozer en hij is belangrijk voor het team", zei Van 't Schip op de persconferentie. "Brian is goed voor de sfeer. Daarnaast maakt hij goals en ontwikkelt hij zich uitstekend."
Brobbey bracht in Almelo zijn doelpuntentotaal op dertien. Hij is daarmee topscorer van Ajax, dat de top-3 nadert. De Amsterdammers kwamen door de zege in punten gelijk met nummer 4 AZ, dat zondag de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen wacht.
PSV
"In de eerste helft hadden we veel balverlies", zei Van 't Schip over het duel op het kunstgras. "Na rust maakten we goede goals via Brobbey, Steven Berghuis en Kristian Hlynsson. Het voetbal was in de tweede helft met fases goed. Kristian heeft een goede wedstrijd gespeeld. Hij vormt een goed koppel met Berghuis, maar ook met Tristan Gooijer. Hij had het de laatste wedstrijden voor de winterstop moeilijk, maar hij is op de weg terug."
Ajax gaat nu toewerken naar het duel met koploper PSV, zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
10 uur geleden