Van 't Schip tevreden met ontwikkeling 'mooie gozer' Brobbey
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John van 't Schip is erg tevreden met de manier waarop zijn spits Brian Brobbey zich manifesteert. Brobbey (21) had zaterdagavond met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de 4-2-overwinning op Heracles Almelo.
"Brobbey laat het iedere keer weer zien. Het is een mooie gozer en hij is belangrijk voor het team", zei Van 't Schip op de persconferentie. "Brian is goed voor de sfeer. Daarnaast maakt hij goals en ontwikkelt hij zich uitstekend."
Brobbey bracht in Almelo zijn doelpuntentotaal op dertien. Hij is daarmee topscorer van Ajax, dat de top-3 nadert. De Amsterdammers kwamen door de zege in punten gelijk met nummer 4 AZ, dat zondag de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen wacht.
PSV
"In de eerste helft hadden we veel balverlies", zei Van 't Schip over het duel op het kunstgras. "Na rust maakten we goede goals via Brobbey, Steven Berghuis en Kristian Hlynsson. Het voetbal was in de tweede helft met fases goed. Kristian heeft een goede wedstrijd gespeeld. Hij vormt een goed koppel met Berghuis, maar ook met Tristan Gooijer. Hij had het de laatste wedstrijden voor de winterstop moeilijk, maar hij is op de weg terug."
Ajax gaat nu toewerken naar het duel met koploper PSV, zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
16 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
16 uur geleden