Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van 't End wil na metamorfose tweede wereldtitel judo veroveren

Van 't End wil na metamorfose tweede wereldtitel judo veroveren

ARNHEM (ANP) - Judoka Noël van 't End wil zijn goede vorm op het WK in Qatar onderstrepen met zijn tweede wereldtitel. De wereldkampioen van 2019 heeft sinds zijn opzienbarende titel in Tokio een flinke metamorfose ondergaan.

"Ik heb inmiddels een huis gekocht, woon nu samen in Driebergen en heb een hond", zegt Van 't End met een lach. "Het bevalt me heel goed en geeft me wat meer rust. Het is heerlijk dat er voor je gekookt is als je thuiskomt."

Ook op judovlak is er het nodige veranderd voor Van 't End, die onder meer zijn tactiek wat heeft aangepast en "flink wat tijd" nodig had om zich aan te passen aan de nieuwe spelregels met betrekking tot passiviteit. Een ander belangrijk verschil is dat hij nu geen bril meer draagt. Van 't End judode met een afwijking van -5, maar zijn zicht is inmiddels beduidend beter na het laseren van zijn ogen.

Elleboogoperatie

"Qua judo heeft het niet gezorgd voor een megaverbetering, want dichtbij kon ik altijd wel zien. Het is nu hooguit makkelijker om bijvoorbeeld de blik van mijn coach te zien. Ik heb het laseren niet eerder gedaan omdat ik het aanvankelijk niet durfde. Stel het gaat fout."

Na de teleurstellend verlopen Olympische Spelen in 2021 was het een tijd stil rond Van 't End, die ook een elleboogoperatie onderging. Dit jaar liet hij weer van zich spreken met twee gouden medailles op grand slams: in Parijs en Antalya.

A-status

"Het begin van het jaar was echt goed en het waren twee heel mooie medailles. Maar om het tot het beste jaar uit mijn loopbaan te maken, moet er nog heel wat gebeuren", aldus Van 't End. "De prijzen kwamen net op tijd, want anders was ik mijn A-status bij NOC*NSF kwijtgeraakt. Dan had ik qua inkomen meer concessies moeten doen. En ik ben geen voetballer hè, alle kleine beetjes helpen."

De 31-jarige Van 't End, nu de nummer 9 van de wereld in de klasse tot 90 kilogram, vestigde vier jaar geleden zijn naam door in de Japanse judotempel Budokan de wereldtitel te veroveren. Hij was de eerste Nederlander sinds 2009, toen Marhinde Verkerk de beste was in Rotterdam, die een gouden WK-plak veroverde.

Juiste weg

Vier jaar later wil hij op herhaling. "Ik ben fit, voel me sterk en ben op de juiste weg. De voortekenen zijn goed, net als in 2019. Maar bij judo kan het toch binnen een seconde voorbij zijn. Ik kan ook zomaar van een nobody verliezen, zoals ik zelf ook als nobody van gevestigde namen won. Maar, ik kan niet wachten om te beginnen."

Van 't End komt donderdag in actie. In de eerste ronde neemt hij het op tegen de Slowaak Peter Zilka.

Meer uit Sport

Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

2 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

4 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

5 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

10 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

19 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

20 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

23 uur geleden