Van Oostenbruggen volgt Idsinga op als staatssecretaris Financiën
DEN HAAG (ANP) - NSC-Kamerlid Tjebbe van Oostenbruggen is de beoogde nieuwe staatssecretaris van Financiën. Zijn partij schuift hem naar voren als opvolger van Folkert Idsinga, die opstapte nadat de Tweede Kamer hem had gevraagd meer openheid te geven over zijn beleggingsportefeuille.
Van Oostenbruggen (45) is de financieel expert van de NSC-fractie en houdt zich in de Kamer daarnaast bezig met werkgelegenheid en arbeidsmigratie. Ook hij kan vanuit de Kamer overigens de vraag verwachten waar hij zijn als ondernemer verdiende miljoenen zoal in heeft belegd.
Waarnemend fractievoorzitter Nicolien van Vroonhoven zegt "alle vertrouwen" te hebben dat Van Oostenbruggen is opgewassen tegen de "zware opgave" die hem wacht. "Hij is een zeer energieke, gedreven en oplossingsgerichte bestuurder met een creatieve geest en een warm hart voor mensen."
Plek vrijgekomen
Zelf zegt Van Oostenbruggen "met alle energie die ik in mij heb" aan de slag te gaan om het vertrouwen in de overheid te herstellen en Nederlanders "meer grip" op hun financiële situatie te geven. "De overheid en de Belastingdienst in het bijzonder moeten er zijn voor ons allemaal."
Met het vertrek van Van Oostenbruggen uit de NSC-fractie komt daar een plek vrij waar Idsinga gezien zijn plek op de kieslijst aanspraak op kan maken. Of hij daar gebruik van maakt, is volgens een woordvoerder van de partij nog niet bekend.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil dat het kabinet een verruiming van de hypotheekrenteaftrek voorkomt. Onder meer de regeringspartijen D66 en CDA stemden in met een motie van die strekking van GroenLinks-PvdA. Coalitiepartner VVD was tegen het voorstel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevolgde procedure rond de met het hantavirus besmette patiënt in het Radboudumc is "niet goed geweest", zegt gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) tijdens het wekelijkse vragenuur. Twaalf medewerkers van het Nijmeegse ziekenhuis moeten hierdoor uit voorzorg voor zes weken in quarantaine.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlanders in politiek Den Haag daalde vorig jaar tot het laagste niveau sinds 2012. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van het onderzoek Sociale samenhang en welzijn dat sinds 2012 wordt afgenomen. Een vijfde van de 15-plussers had in 2025 vertrouwen in politici, terwijl een kwart vertrouwen had in de Tweede Kamer. Zo'n 7600 mensen vulden de enquête in.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
1 dag geleden