Van Nistelrooij aangeslagen na slecht nieuws over perschef PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Ruud van Nistelrooij is zwaar aangeslagen na het slechte nieuws over Thijs Slegers. De 46-jarige perschef van PSV, die een paar jaar geleden getroffen werd door leukemie, maakte donderdag bekend dat hij niet meer beter wordt.
"Het is ingeslagen als een mokerslag", vertelde Van Nistelrooij. "We moeten dit heel goed verwerken met elkaar. Als je je gaat inbeelden hoe dit voor hem en zijn gezin is, dan is dat zeer verdrietig."
Slegers is sinds 2016 manager mediazaken bij PSV. "Thijs is een collega waar je heel nauw mee samenwerkt", aldus Van Nistelrooij. "De directie, maar ook de technische staf en spelers. Je weet wat voor persoon hij is, hoe hij gevochten heeft in de periode dat hij ziek was. Hij kwam er eerst goed uit. Daarna volgde deze dreun van ongekende orde. Zijn positiviteit en levenslust inspireren ons allemaal."
Van Nistelrooij zei dat twee dagen voor de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord en drie dagen na het verstrijken van de transferdeadline. "Daar maakten we ons toen heel druk om", aldus de trainer. "Nu ga je weer je werk doen. Je wilt er alles uithalen. Maar dit zet wel dingen in perspectief. Je gaat relativeren, dat is goed. Het gaat om je gezondheid en je familie. Voetbal is de belangrijkste bijzaak."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
7 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
15 uur geleden