Van Nistelrooij aangeslagen na slecht nieuws over perschef PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Ruud van Nistelrooij is zwaar aangeslagen na het slechte nieuws over Thijs Slegers. De 46-jarige perschef van PSV, die een paar jaar geleden getroffen werd door leukemie, maakte donderdag bekend dat hij niet meer beter wordt.
"Het is ingeslagen als een mokerslag", vertelde Van Nistelrooij. "We moeten dit heel goed verwerken met elkaar. Als je je gaat inbeelden hoe dit voor hem en zijn gezin is, dan is dat zeer verdrietig."
Slegers is sinds 2016 manager mediazaken bij PSV. "Thijs is een collega waar je heel nauw mee samenwerkt", aldus Van Nistelrooij. "De directie, maar ook de technische staf en spelers. Je weet wat voor persoon hij is, hoe hij gevochten heeft in de periode dat hij ziek was. Hij kwam er eerst goed uit. Daarna volgde deze dreun van ongekende orde. Zijn positiviteit en levenslust inspireren ons allemaal."
Van Nistelrooij zei dat twee dagen voor de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord en drie dagen na het verstrijken van de transferdeadline. "Daar maakten we ons toen heel druk om", aldus de trainer. "Nu ga je weer je werk doen. Je wilt er alles uithalen. Maar dit zet wel dingen in perspectief. Je gaat relativeren, dat is goed. Het gaat om je gezondheid en je familie. Voetbal is de belangrijkste bijzaak."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
28 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
30 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
3 uur geleden