Van Muiswinkel: Van Raaij was veel slimmer dan mensen dachten
EINDHOVEN (ANP) - Met de dood van PSV-icoon Harry van Raaij verliest Erik van Muiswinkel een van zijn dierbaarste typetjes. Dat meldt de cabaretier, die Van Raaij bijna twee decennia lang imiteerde, maandag in reactie op het overlijden van de Brabantse voetbalcoryfee.
"Ik heb toentertijd best lang getwijfeld of ik hem wilde gaan doen", herinnert Van Muiswinkel zich. "Hij was nog niet echt landelijk bekend, maar kwam wel steeds vaker in het nieuws. En met zijn provinciale voorkomen en zijn draaiende ogen schreeuwde hij om een imitatie. Ik wilde wel zeker weten dat er geen heel naar verhaal achter zijn typische S zat, het is niet chique om een handicap te gaan imiteren."
Maar dit bleek niet het geval te zijn. De imitatie van Van Raaij werd mateloos populair dankzij talloze optredens in Kopspijkers en Studio Spaan. "Het was een ontzettend aardige, down to earth kerel die heel erg moest lachen om de imitatie. Hij was veruit mijn sportiefste slachtoffer. Dat is wel eens anders: Anton Geesink, Dick Advocaat en Willem van Hanegem hebben zich in het begin zelfs beklaagd dat ik ze op de hak nam."
Harry van Raaij was een veel slimmere man dan de meeste mensen hem inschatten, merkte Van Muiswinkel toen hij hem persoonlijk leerde kennen. "Hij had niet de uitstraling van een typisch haantje. Mensen hadden ook snel de neiging die vrolijke Brabander te onderschatten. Daar maakte hij zelf vaak en dankbaar gebruik van, bekende hij mij ooit." De cabaretier en de voetbalcoryfee raakten zelfs bevriend. Van Muiswinkel werd uitgenodigd om de 65e verjaardag van de oud-PSV-baas. "Ik geloof dat ook erg meetelde dat mevrouw Van Raaij mij heel erg grappig vond."
In het verleden haalde Van Muiswinkel nog wel eens overleden typetjes uit de kast, zoals Anton Geesink of Hans Janmaat. "Maar die stonden ergens symbool voor. Harry van Raaij was een heel concrete man met een specifieke functie, dat was meer dan genoeg. Ik denk niet dat ik hem ooit nog een keer zal doen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
16 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
17 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
19 uur geleden