Van Meer uit Tholen wint de Zeeuwse Innovatieprijs Emergo 2023
THOLEN - Van Meer uit Tholen is de winnaar van de Zeeuwse Innovatieprijs Emergo 2023. Het Thoolse bedrijf mag zijn innovatie de beste van Zeeland noemen dit jaar en verslaat hiermee de andere genomineerden: Bayck uit Terneuzen, Floor Foods uit Kapelle en MDE Automation uit Tholen.
Het bedrijf Van Meer ontwikkelde een Modular Hybrid propulsion drive systeem. Dit systeem zorgt voor een veilige hybride aandrijflijn aan boord van schepen. Hierdoor kunnen schepen op conventionele brandstof, hybride of volledig elektrisch varen waarbij het schip aan de kade geladen wordt door een megawatt DC-charger. Deze innovatie zorgt voor een lagere tot zelfs nul uitstoot van emissies, evenals een lager tot zelfs geen brandstofgebruik.
‘Een terechte winnaar’De jury, onder leiding van gedeputeerde Jo-Annes de Bat, vindt de winnaar van 2023 aantoonbaar innovatief, duurzaam en vooruitstrevend. “Het was opnieuw kiezen uit vijf prachtige innovaties en vijf mooie bedrijven. Mede dankzij de studenten is de jury unaniem tot het oordeel gekomen dat Van Meer dit jaar de winnaar is. Als Zeeland kunnen we trots zijn op dit familiebedrijf. Ze hebben een enorme groei doorgemaakt en investeren nu in nieuwe innovaties. Daarmee spelen ze als bedrijf goed in op actuele vraagstukken. In dit geval de noodzaak om de uitstoot in de logistieke sector te verminderen op een manier dat bedrijven het ook zodanig doen dat investeringen lonen. Een terechte winnaar!”
PublieksprijsNaast de juryprijs kon iedereen tot en met maandag 6 november zijn stem uitbrengen voor de publieksprijs. Met 33 procent van de stemmen won publieksfavoriet Hydrauvision Groep uit Schoondijke. De eerste volledig elektrisch aangedreven grote funderingsmachine, ook wel de F4800E funderingsmachine genoemd, is door Hydrauvision Groep ontworpen.
De Zeeuwse Innovatieprijs Emergo werd voor de 21ste keer georganiseerd en uitgereikt. De prijs wordt mogelijk gemaakt door Provincie Zeeland, HZ University of Applied Sciences, Kamer van Koophandel, Dockwize , VNO-NCW en Omroep Zeeland.
Meer uit Tholen
THOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.
3 uur geledenSINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.
6 uur geledenTHOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.
23 uur geledenTHOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis biedt vanaf januari een nieuwe behandeling aan voor mannen met plasklachten door een vergrote prostaat. Tijdens de zogenoemde Rezum-behandeling wordt met stoom overtollig prostaatweefsel behandeld. Deze methode is minder ingrijpend en heeft minder gevolgen dan een operatie. Bravis is de derde kliniek in Nederland die deze behandeling aanbiedt.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In de donkere decembermaand zorgt PJZ Tholen Sint-Philipsland opnieuw voor licht op het eiland. Voor de derde keer organiseert de jongerenvereniging een landbouw lichtjestour. Op vrijdag 19 december rijdt een lange stoet van feestelijk verlichte trekkers door verschillende dorpen.
1 dag geledenROTTERDAM/SINT-ANNALAND - Het Erasmus MC in Rotterdam heeft afgelopen vrijdag tien nieuwe relaxstoelen onthuld. De stoelen zijn mogelijk gemaakt door Stichting Vrienden van Siem, die dit in 2024 als goed doel koos. Dankzij de opbrengsten van dat jaar kon de stichting de stoelen schenken.
2 dagen geleden