Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van liefde en troost: een expositie en Concert in de Oostkerk

Van liefde en troost: een expositie en Concert in de Oostkerk

MIDDELBURG - Op zondag 4 juli presenteert de Oostkerk een expositie (13u-17u) en concert (15u) naar aanleiding van een bijzondere samenwerking van 2 Middelburgse kunstenaressen, waarbij de Oostkerk een belangrijke rol speelt. Op deze dag wordt het resultaat van deze samenwerking in de vorm van een nieuwe CD gepresenteerd.

Wieteke Hendrikx(schilderes) en Anke van Noppen(klassiek gitariste) sloegen de handen ineen toen zij in de coronacrisis werden geconfronteerd met vele beperkingen. Zij kwamen op het idee een cd te maken over het thema ‘Liefde en Troost’. Hoe kom je door een crisis vol verlies en teleurstelling en hoe hervind je jezelf erna weer?

Anke begon met het opnemen van nummers rond dit thema (zowel klassiek als modern) en vroeg Wieteke een ontwerp te maken voor deze cd opnames rondom verlies en troost. Wieteke, al jaren bezig met het vereeuwigen van de Oostkerk bedacht dat de Oostkerk een hoofdrol moest spelen en heeft haar prachtige schilderijen verwerkt in de opmaak van de cd.

De Oostkerk brandt licht voor mensen die verlies hebben ervaren en is door zijn uitstraling en standvastigheid gedurende de eeuwen een baken van troost en licht geworden. Hierdoor is het de perfecte plek en beeltenis voor het project geworden.
Wieteke Hendrikx (1978) studeerde in 2000 af aan de Academie voor Beeldende Vorming te Tilburg. Sinds 2019 is zij deelneemster aan de Kunst-en Cultuurroute Middelburg, onder de naam Middelburg Schilderkunst. Haar (woon)atelier ligt op loopafstand van de Oostkerk. Wieteke heeft De Oostkerk al in meerdere gedaantes kleurrijk op het doek getoverd. Het is een blijvende inspiratiebron, zoals ook de stad Middelburg dat voor haar is en de natuur. Haar stadstaferelen ziet u op www.middelburgschilderkunst.nl en de natuurschilderijen op www.wietekehendrikx.nl. Ook is Middelburg Schilderkunst te vinden op Facebook en Instagram.

Anke van Noppen studeerde klassiek gitaar aan het Brabants Conservatorium te Tilburg en het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam bij Hein Sanderink en Tom Burmanje.??Na het behalen van haar diploma in 1996 volgde zij masterclasses oude muziek bij Robert Spencer en Rebecca Stewart, barokmuziek bij Hein Sanderink,  lichte muziek bij Jan van den Langenberg en flamencomuziek bij Eric Vaarzon Morel. Zij werkte samen met het Aquarius Ensemble en Capella Praetensis.?? Als uitvoerend musicus is zij actief in diverse kamermuziekensembles, begeleidt zij koren en zij heeft haar eigen gitaarschool waarin zij werkzaam is als gitaardocente in Brabant en Zeeland. U kunt haar vinden op www.klankkleuren.com .

Wieteke en Anke hopen u te verwelkomen in de Oostkerk op zondag 4 juli. De kerk is open vanaf 13 u en de aanvang van het concert is 15 u. Tevens zal er een gedicht worden voorgedragen door de Belgische dichter Wim Haazen rondom het thema liefde en troost. Meer informatie over Wim vindt u op www.wimhaazen.be

Ook zijn er rondleidingen om 13 u, 14 u en 16 u in de Oostkerk.

Meer uit Middelburg

Studenten lanceren sieradenhouder

MIDDELBURG - Een creatieve groep studenten van de HZ University of Applied Sciences heeft in het kader van een schoolopdracht een sieradenhouder ontwikkeld.

11 minuten geleden
Kermis in Westkapelle, een traditie uit de Middeleeuwen

WESTKAPELLE - In de vuurtoren van Westkapelle is sinds eind april een foto-expositie te zien die gewijd is aan de cultuur van Westkapelle. De foto's zijn gemaakt door de Zeeuwse fotograaf Ruden Riemens.

2 uur geleden
Succes voor MTV turnsters in Kapelle

MIDDELBURG - Zaterdag 10 mei vond in Kapelle de Regiofinale plaats voor teams in supplement E. Het combinatieteam MTV/GV Koudekerke had zich geplaatst door de twee plaatsingswedstrijden te winnen. 

16 uur geleden
Guillermo van Pamelen 3e bij Duits Kampioenschap

MIDDELBURG - In het weekend van 3 en 4 mei heeft de Middelburgse karter Guillermo van Pamelen een derde plaats bemachtigd op het open Duits kampioenschap. Vanuit heel de wereld kwamen meer dan 200 deelnemers uit o.a. Duitsland, Nederland, België, Zweden, USA, Polen, Engeland, Spanje, Denemarken, Hongarije, Oostenrijk, Filipijnen, India en Frankrijk naar Grimma.

1 dag geleden
Make-over voor appartementengebouw De Tienden in Zoutelande

ZOUTELANDE - Woningcorporatie Zeeuwland start deze maand met de vernieuwing van appartementengebouw De Tienden in Zoutelande. 

1 dag geleden
Brandweer Arnemuiden wederom in de prijzen

ARNEMUIDEN - De brandweer van Arnemuiden heeft zaterdag de tweede plaats behaald bij de Gewestelijke brandbestrijdingswedstrijden in Wolphaartsdijk. 

1 dag geleden
Middelburg eert Molukse KNIL-militairen: ‘Door nu jong en oud te verbinden, slaan we brug naar toekomst’

MIDDELBURG - Op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk in Middelburg is zaterdag, in aanwezigheid van honderden nabestaanden, een monument onthuld voor de 45 Molukse militairen van de KNIL (Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger) die hier begraven zijn. "Mijn vader zou dit prachtig hebben gevonden", vertelt Coen Lawalata (74). "Het is laat, maar eindelijk is er erkenning voor de moed en daden van mijn vader en de andere KNIL-militairen die streden voor Nederland."

1 dag geleden