Van Huffelen: afhandelen toeslagenaffaire kan nog heel lang duren
DEN HAAG (ANP) - Het kan nog "heel lang gaan duren" voordat alle ouders die slachtoffers werden in de toeslagenaffaire zijn gecompenseerd. Dat zegt demissionair staatssecretaris Alexandra van Huffelen in tv-programma Nieuwsuur. Of het dan gaat om jaren, laat ze in het midden.
Volgens de staatssecretaris moet er veel gebeuren om te zorgen dat ouders sneller worden gecompenseerd. Ze wijst erop dat nog steeds ouders zich melden en dat de Belastingdienst gemiddeld langer bezig is met een dossier dan eerder gedacht.
Inmiddels is bij meer dan 20.000 toeslagenouders vastgesteld dat ze recht hebben op compensatie. Zij hebben inmiddels al een tegemoetkoming van minstens 30.000 euro gekregen. Maar velen van hen kampen nog steeds met schulden of andere problematiek door de toeslagenaffaire. Minder dan tien procent van de toeslagenouders is volledig geholpen. Bijna 50.000 mensen hebben zich als gedupeerde gemeld bij de Belastingdienst.
Memo-Palmen
Van Huffelen liet tijdens het interview met Nieuwsuur verder weinig los over het explosieve 'memo-Palmen', dat afgelopen week weer in het nieuws kwam. Dat stuk, geschreven door topambtenaar en jurist Sandra Palmen, waarschuwde in 2017 al voor "laakbaar" handelen door de Belastingdienst maar verdween voordat het de top van de fiscus bereikte. Accountantskantoor PwC deed onderzoek naar de verdwijning van het memo, maar kan niet zeggen waarom het stuk nooit de ambtelijke en politieke top bereikte.
De staatssecretaris denkt dat het niet mogelijk is nog meer informatie boven tafel te krijgen, ondanks het feit dat een hoge ambtenaar weigerde mee te werken aan een interview met PwC. Van Huffelen vindt dat "jammer", maar het is aan de persoon zelf of diegene al dan niet volledig wil meewerken aan het onderzoek. Mails van de ambtenaar zijn wel ingezien. Volgens de staatssecretaris is het onderzoek "zeer grondig geweest".
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
47 minuten geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
9 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
14 uur geleden