Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Hecke 28e debutant onder leiding bondscoach Koeman

Van Hecke 28e debutant onder leiding bondscoach Koeman

AMSTERDAM (ANP) - Jan Paul van Hecke heeft in de Nations League-wedstrijd tegen Duitsland zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 24-jarige verdediger van Brighton & Hove Albion kwam aan het begin van de tweede helft in de ploeg voor Matthijs de Ligt.

Van Hecke is de 28e speler die onder bondscoach Ronald Koeman bij Oranje debuteert. Joshua Zirkzee was in de kwartfinale van het EK tegen Turkije de 27e. Van Hecke is de eerste Zeeuw in het Nederlands elftal sinds Peter van Vossen in 2000.

Koeman was eerder van begin 2018 tot midden 2020 bondscoach van Oranje. Hans Hateboer debuteerde op 23 maart 2018 als eerste onder zijn leiding. Daarna volgden in die periode onder anderen Wout Weghorst, Frenkie de Jong, Denzel Dumfries en Donyell Malen.

In zijn tweede periode als bondscoach liet Koeman spelers als Lutsharel Geertruida, Joey Veerman, Tijjani Reijnders, Bart Verbruggen en Jeremie Frimpong debuteren.

Meer uit Voetbal

Jong Engeland prolongeert Europese titel na zege op Duitsland

BRATISLAVA (ANP) - De voetballers van Jong Engeland hebben op het Europees kampioenschap in Slowakije hun titel uit 2023 geprolongeerd. De ploeg van bondscoach Lee Carsley, die in de halve eindstrijd Jong Oranje had uitgeschakeld (2-1), was in de finale na verlenging met 3-2 te sterk voor de leeftijdsgenoten van Duitsland. De stand na de reguliere speeltijd was 2-2.

58 minuten geleden
Palmeiras na Braziliaans onderonsje naar kwartfinales WK clubs

PHILADELPHIA (ANP) - Palmeiras is doorgedrongen tot de kwartfinales van het WK voor voetbalclubs in de Verenigde Staten. De ploeg won in Philadelphia na verlenging het Braziliaanse onderonsje tegen Botafogo met 1-0.

3 uur geleden
AZ start voorbereiding met zege op Kilmarnock

DIRKSHORN (ANP) - AZ is de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen gestart met een overwinning. Het elftal van trainer Maarten Martens versloeg in Dirkshorn de Schotse club Kilmarnock met 2-0.

4 uur geleden
Fransman Pogba na dopingschorsing aan de slag bij AS Monaco

MONACO (ANP) - Paul Pogba hervat zijn voetballoopbaan na een dopingschorsing bij AS Monaco. De 32-jarige Franse middenvelder ondertekende een tweejarig contract bij de club uit de Ligue 1.

5 uur geleden
Spaanse Bonmatí heeft hersenvliesontsteking vlak voor EK

LEGANÉS (ANP/RTR) - Wereldkampioen Spanje is vlak voor het EK in Zwitserland in grote onzekerheid of het kan beschikken over Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí. De middenveldster van FC Barcelona ligt in het ziekenhuis met een hersenvliesontsteking. "Het is nog niet duidelijk hoe lang ze afwezig zal zijn", zei bondscoach Montse Tomé na de oefenzege op Japan (3-1).

15 uur geleden
FC Twente contracteert Israëlische verdediger Lemkin

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Stav Lemkin aan de selectie toegevoegd. De 22-jarige Israëlische verdediger komt over van Sjachtar Donetsk en ondertekent een driejarig contract.

1 dag geleden
Kuijt volgt bij FC Dordrecht Boel op als hoofdtrainer

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt is de nieuwe trainer van FC Dordrecht. De voormalig international is bij de eerstedivisionist de opvolger van Melvin Boel, die onlangs de overstap maakte naar Go Ahead Eagles.

1 dag geleden