
Van Gogh verkocht op Tefaf
MAASTRICHT (ANP) - Op de kunst- en antiekbeurs Tefaf, die deze week wordt gehouden in Maastricht, is volgens The Art Newspaper voor minstens 12 miljoen euro een schilderij van Vincent van Gogh verkocht. Het werk werd medio vorige eeuw in een Engels antiekwinkeltje door een Italiaanse journalist gescoord voor 45 Britse ponden.
Het is een olieverf op canvas uit 1885, waarop boerderijtjes en een boerin te zien zijn. Van Gogh schilderde het in Brabant. Het is in Maastricht gekocht door een particuliere verzamelaar. Voor wie nu het nakijken heeft, is er nog altijd een andere Van Gogh op de beurs: een schilderij dat hij in 1886 vervaardigde van wandelende mensen in het bij Parijs gelegen park Bois de Boulogne.
Klapstuk van de Tefaf is echter een schilderij van Edgar Degas (1834 - 1917) van drie danseressen in gele rokken. Het is in olieverf geschilderd en ook nog steeds te koop. De prijs ligt boven de 35 miljoen dollar.
De Tefaf, waar gemiddeld circa 70.000 belangstellenden en deelnemers uit de hele wereld op afkomen, trekt deze keer vermoedelijk als gevolg van het coronavirus zeker 20 procent minder mensen.
Meer uit Entertainment
LONDEN (ANP) - De Britse schrijver Nicholas Evans, beroemd door zijn werk The Horse Whisperer, is op 72-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. De in 1995 gepubliceerde roman werd wereldwijd een enorm succes. Er werden vijftien miljoen exemplaren verkocht van het boek, dat in Nederland werd uitgebracht onder de titel De paardenfluisteraar. Het is in tientallen talen vertaald.
2 jaar geledenHILVERSUM (ANP) - BNN, dat staat voor Bart's Neverending Network, is maandag 25 jaar geleden opgericht. De publieke omroep werd op 15 augustus 1997 in het leven geroepen door Bart de Graaff, Gerard Timmer, Willem de Bois en Frank Timmer. Na de fusie van BNN en VARA staat de omroep inmiddels al een aantal jaar bekend als BNNVARA.
2 jaar geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Conservatieve media in Iran prijzen de man die vrijdag de schrijver Salman Rushdie heeft neergestoken. Rushdie kampt sinds 1988 met bedreigingen vanwege zijn boek De duivelsverzen, dat door sommige moslims als godslasterlijk wordt beschouwd.
2 jaar geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) komt dit najaar met een voorstel voor een herverdeling van de landelijke FM-frequenties door middel van een veiling. De rechter zette onlangs een streep door het besluit van haar ambtsvoorganger Mona Keijzer om de bestaande vergunningen met drie jaar te verlengen.
2 jaar geledenLOS ANGELES (ANP) - Olivia Newton-John is maandag op 73-jarige leeftijd overleden. De actrice, met name bekend van haar rol als Sandy in de musical Grease, sliep in het bijzijn van vrienden en familie vredig in op haar ranch in Californië, meldt haar echtgenoot John Easterling op Facebook.
2 jaar geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse actrice Anne Heche is in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht nadat ze met haar auto een woning in reed in Los Angeles. De auto en het huis vlogen in brand en de bestuurder liep ernstige brandwonden op, melden Amerikaanse media. Een anonieme bron bevestigde aan CNN dat het om Heche ging en de LA Times meldt dat de auto op haar naam geregistreerd stond.
2 jaar geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna 1,9 miljoen mensen hebben zondag gekeken naar de finale van het EK tussen de voetbalsters van Engeland en Duitsland. Via NPO 1 zagen zij hoe de Engelsen, gecoacht door de Nederlandse Sarina Wiegman, er met de winst vandoor gingen.
2 jaar geleden