Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Ginkel kan tegen FC Emmen rentree bij Vitesse maken

Van Ginkel kan tegen FC Emmen rentree bij Vitesse maken

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel kan zaterdagavond in de uitwedstrijd tegen FC Emmen zijn rentree maken bij Vitesse. De middenvelder, die vlak voor het sluiten van de transfermarkt overkwam van PSV, is volgens trainer Phillip Cocu ondanks een gebrek aan wedstrijdritme fit en daarom onderdeel van de wedstrijdselectie.

De 30-jarige Van Ginkel brak door in het geel-zwart van Vitesse. In dienst van de Arnhemse club debuteerde de middenvelder ook in het Nederlands elftal. Van Ginkel verhuisde in 2013 naar Chelsea, maar vanwege een zware knieblessure kwam hij amper in actie voor de Engelse topploeg.

Van Ginkel liet zich drie keer verhuren aan PSV en stapte in de zomer van 2021 definitief over naar Eindhoven. De middenvelder had dit seizoen vrijwel geen uitzicht op speeltijd en vertrok daarom naar zijn oude club Vitesse. Eerder keerde Davy Pröpper al terug in Arnhem.

"Binnen de club hebben we keihard gewerkt om dit voor elkaar te krijgen", zegt Cocu, die net als Van Ginkel en Pröpper eerder bij PSV werkte. "We moeten Marco zelf ook dankbaar zijn dat het mogelijk is gebleken, net als PSV. Ze hebben zich zeer coulant opgesteld."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax verslaan PSV in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).

30 minuten geleden
Ierse voetbalbond wil dat Israël door UEFA wordt geschorst

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.

33 minuten geleden
De Ligt redt in blessuretijd punt voor Manchester United

LONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).

37 minuten geleden
Koploper ADO Den Haag rekent af met Roda JC

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.

18 uur geleden
Twente weet ondanks vele kansen niet te scoren tegen Telstar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.

18 uur geleden
Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

23 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

1 dag geleden