
Van Gerwen treft Belg en zes Britse darters in Premier League
BELFAST (ANP) - Darter Michael van Gerwen treft de komende weken in de Premier League de Belg Dimitri Van den Bergh en zes Britten. De organiserende PDC maakte maandag het deelnemersveld bekend. De dartscompetitie begint donderdag in Belfast.
De top 4 van de zogeheten 'order of merit' was al zeker van deelname. Van Gerwen staat op die ranglijst op de derde plaats, achter wereldkampioen Michael Smith uit Engeland en de Schot Peter Wright. Gerwyn Price uit Wales had als nummer 4 ook al zekerheid over deelname aan de Premier League.
De vier resterende plekken gingen naar de Engelse darters Nathan Aspinall en Chris Dobey, Jonny Clayton uit Wales en Van den Bergh. Dobey won afgelopen week The Masters in Milton Keynes en dwong daarmee deelname aan de Premier League af. De komende zestien weken komen de acht darters iedere donderdag in actie. De twaalfde speelavond vindt op 20 april plaats in het Rotterdam Ahoy. De beste vier plaatsen zich voor de finaleronde, op 25 mei in Londen.
Van Gerwen won de dartscompetitie afgelopen jaar voor de zesde keer, waarmee hij op gelijke hoogte kwam met recordhouder Phil Taylor uit Engeland. De 33-jarige Brabander moest het begin deze maand in de finale van het WK afleggen tegen Smith.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Femke Bol is "heel erg trots" op haar gouden medaille op de 400 meter horden op de WK atletiek. "De start van de race is altijd moeilijk voor mij, maar ik ken mijn sterke punten", zei Bol tijdens een flashinterview in Tokio. "We hebben heel hard gewerkt hiervoor en uiteindelijk was het een comfortabele overwinning."
54 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaan Noah Lyles is voor de vierde keer wereldkampioen op de 200 meter geworden. Hij liep een tijd van 19,52 en bleef zijn landgenoot Kenneth Bednarek 0,06 seconden voor. Het brons voor de Jamaicaan Bryan Levell in 19.64.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de zesde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed in zijn Red Bull een tijd van 1.41,902. De Brit Lewis Hamilton noteerde in zijn Ferrari verrassend de snelste tijd (1.41,293) op het stratencircuit van Bakoe. Diens teamgenoot Charles Leclerc was de op één na snelste. George Russell van Mercedes reed de derde tijd.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is nu samen met Sifan Hassan de beste Nederlandse atlete ooit op de WK atletiek. Ze voeren samen de eeuwige ranglijst aan met zes medailles.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol heeft voor de tweede keer op rij de wereldtitel veroverd op de 400 meter horden. De 25-jarige Amersfoortse liep in een uitverkocht Japan National Stadium naar het goud in een tijd van 51,54, de beste tijd van dit jaar.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer beëindigen hun carrière. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen in Parijs de bronzen medaille in de categorie duet. Het was de eerste Nederlandse medaille ooit in die discipline.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros is met een achillespeesblessure uitgestapt op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. Hij lag in zijn serie met nog ongeveer een kilometer te gaan op de tweede plaats toen hij ineens inhield. De 20-jarige atleet ging vervolgens zitten op de atletiekbaan van het Japan National Stadium, om kort daarna het stadion te verlaten.
2 uur geleden