Van Gastel zag NAC Breda pas in de play-offs een team worden
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Jean-Paul van Gastel zag NAC Breda dit seizoen op het juiste moment pieken. De club promoveerde als nummer 8 van de eerste divisie via de play-offs naar de Eredivisie.
"We hebben veel goede spelers. Het grootste probleem is dat we geen team zijn geweest. Het leek er wel op dat toen de play-offs begonnen iedereen achter elkaar ging staan. Dat was voor mij het grootste verschil", sprak Van Gastel na de nederlaag van 4-1 bij Excelsior. NAC had het thuisduel vijf dagen eerder met 6-2 gewonnen.
Van Gastel, die bij de club vertrekt, kon niet verklaren waarom zijn elftal zondag zo slecht speelde en bij rust al met 3-0 achter stond. "In de eerste helft zag je weer een beetje wat ons probleem was in de competitie. Of het aan de spanning lag, weet ik niet."
De oud-Feyenoorder reageerde vrij rustig en ingetogen. "Ik ben ongelooflijk blij en trots, maar moet dit even laten bezinken. We gaan dit wel dik vieren."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax betreurt het onmiddellijke vertrek van trainer John Heitinga. "We vinden het sneu voor hem, want we raken een echte clubman kwijt", zegt voorzitter Fabian Nagtzaam in reactie op het ontslag van de coach. "Het is ontzettend jammer dat hij als jongen met Ajax-DNA niet aan de hoge verwachtingen heeft kunnen voldoen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet na het vertrek van John Heitinga op zoek naar de achtste trainer in nog geen 3,5 jaar. Erik ten Hag nam in de zomer van 2022 afscheid met de landstitel en vertrok naar Manchester United. Vervolgens diende geen coach zijn contract meer uit bij de club uit Amsterdam.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Paul Simonis blijft positief ondanks de toenemende druk op zijn positie als trainer van VfL Wolfsburg. De Bundesliga-club won na zijn komst van Go Ahead Eagles afgelopen zomer maar twee van de negen competitieduels en werd ook al uitgeschakeld in het bekertoernooi.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax ontslaat John Heitinga en heeft hem per direct op non-actief gezet totdat het contract definitief is ontbonden. De club gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer na een slechte start van het seizoen. Ook het contract van assistent-trainer Marcel Keizer wordt ontbonden.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdediger Eric García van FC Barcelona heeft zijn neus gebroken in de uitwedstrijd tegen Club Brugge (3-3) in de Champions League. De Spanjaard krijgt volgens zijn club een gezichtsmasker aangemeten waarmee hij zich kan voorbereiden op het competitieduel van zondag met Celta de Vigo.
4 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Middenvelder Aurélien Tchouaméni ontbreekt in de selectie van bondscoach Didier Deschamps voor de WK-kwalificatiewedstrijden van Frankrijk tegen Oekraïne en Azerbeidzjan. De voetballer van Real Madrid heeft in de wedstrijd tegen Liverpool in de Champions League een blessure aan zijn linkerdijbeen opgelopen. Ook Ousmane Dembélé en Désiré Doué van Paris Saint-Germain zijn niet beschikbaar.
4 uur geleden