Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal viert met al zijn spelers feest in kleedkamer

Van Gaal viert met al zijn spelers feest in kleedkamer

ROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal spoedde zich na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-0) in zijn rolstoel meteen naar de kleedkamer. "Want we hebben ons geplaatst voor het WK in Qatar", zei hij. "Dat leek me wel een feestje waard."

De 70-jarige Van Gaal poseerde in de kleedkamer in zijn rolstoel voor de huisfotograaf van de KNVB, met alle spelers juichend achter zich. "En we hebben champagne gedronken", vertelde de bondscoach. "En Memphis Depay heeft nog een mooie toespraak gehouden na zijn 75e interland."

Van Gaal volgde het cruciale duel van Oranje met de Noren vanuit een skybox in een lege Kuip. Hij belde met enige regelmaat met zijn tweede assistent Henk Fraser. "We zagen vooral wat we al dachten. Zij kwamen hier om dat ene kansje dat ze misschien zouden krijgen te benutten. Maar wij hebben niets weggegeven."

Finito

De bondscoach vierde de treffers van Steven Bergwijn (84e minuut) en Memphis Depay (91e minuut) ingetogen. "Maar dat komt vooral door mijn gebroken heup", zei hij. "Als ik ook maar een klein beetje beweeg, dan gaat er een enorme pijnscheut door mijn lichaam. Dat is bijna niet te houden."

Van Gaal keek na de zege op de Noren terug op de vier meest vreemde dagen uit zijn loopbaan, vertelde hij. "Eerst verspelen we in de slotfase tegen Montenegro een voorsprong van 0-2", doelde hij op het gelijkspel van zaterdag in Podgorica (2-2). "Dan moeten we die teleurstelling verwerken en val ik van een fiets en breek ik een heup. Dat is toch ongelooflijk. Maar ik wilde erbij zijn, koste wat kost. Het had mijn laatste wedstrijd als trainer kunnen zijn. Want bij een nederlaag was ik gestopt. Dan was het echt finito geweest."

Breekbaar

Van Gaal oogde breekbaar de afgelopen dagen. "Maar dat kwam vooral omdat ik veel pijn had", zei hij. "Want in mijn brein ben ik fris. Je hebt pijnstillers die je scherp houden en pijnstillers die je geest doen afbrokkelen. Ik neem natuurlijk die eerste. Ik weet niet of ik reclame mag maken. Maar ik neem paracetamol."

Van Gaal hoeft zich niet te laten opereren aan zijn gebroken heup. "Tenminste, als ik rust houd en niet veel beweeg. Ik heb al mijn afspraken afgezegd en zal voorlopig alleen wat dingen online doen. En we gaan ons voorbereiden op het WK. Wat we daar kunnen betekenen? Nou, ik moet eerst eens kijken welke spelers mee kunnen. Je zag het op een EK met Virgil van Dijk, die geblesseerd afhaakt. Maar we hebben in mijn ogen een fantastische groep die tot veel in staat is en zoals je net hebt gezien ook op resultaat kan spelen. Natuurlijk had het fout kunnen gaan, maar ik ben niet zo bang aangelegd. We waren echt veel beter."

Meer uit Voetbal

WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

1 uur geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creƫerden minder dan in de eerste helft."

4 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

8 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

8 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

9 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

10 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

10 uur geleden