Van Gaal viert met al zijn spelers feest in kleedkamer
ROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal spoedde zich na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-0) in zijn rolstoel meteen naar de kleedkamer. "Want we hebben ons geplaatst voor het WK in Qatar", zei hij. "Dat leek me wel een feestje waard."
De 70-jarige Van Gaal poseerde in de kleedkamer in zijn rolstoel voor de huisfotograaf van de KNVB, met alle spelers juichend achter zich. "En we hebben champagne gedronken", vertelde de bondscoach. "En Memphis Depay heeft nog een mooie toespraak gehouden na zijn 75e interland."
Van Gaal volgde het cruciale duel van Oranje met de Noren vanuit een skybox in een lege Kuip. Hij belde met enige regelmaat met zijn tweede assistent Henk Fraser. "We zagen vooral wat we al dachten. Zij kwamen hier om dat ene kansje dat ze misschien zouden krijgen te benutten. Maar wij hebben niets weggegeven."
Finito
De bondscoach vierde de treffers van Steven Bergwijn (84e minuut) en Memphis Depay (91e minuut) ingetogen. "Maar dat komt vooral door mijn gebroken heup", zei hij. "Als ik ook maar een klein beetje beweeg, dan gaat er een enorme pijnscheut door mijn lichaam. Dat is bijna niet te houden."
Van Gaal keek na de zege op de Noren terug op de vier meest vreemde dagen uit zijn loopbaan, vertelde hij. "Eerst verspelen we in de slotfase tegen Montenegro een voorsprong van 0-2", doelde hij op het gelijkspel van zaterdag in Podgorica (2-2). "Dan moeten we die teleurstelling verwerken en val ik van een fiets en breek ik een heup. Dat is toch ongelooflijk. Maar ik wilde erbij zijn, koste wat kost. Het had mijn laatste wedstrijd als trainer kunnen zijn. Want bij een nederlaag was ik gestopt. Dan was het echt finito geweest."
Breekbaar
Van Gaal oogde breekbaar de afgelopen dagen. "Maar dat kwam vooral omdat ik veel pijn had", zei hij. "Want in mijn brein ben ik fris. Je hebt pijnstillers die je scherp houden en pijnstillers die je geest doen afbrokkelen. Ik neem natuurlijk die eerste. Ik weet niet of ik reclame mag maken. Maar ik neem paracetamol."
Van Gaal hoeft zich niet te laten opereren aan zijn gebroken heup. "Tenminste, als ik rust houd en niet veel beweeg. Ik heb al mijn afspraken afgezegd en zal voorlopig alleen wat dingen online doen. En we gaan ons voorbereiden op het WK. Wat we daar kunnen betekenen? Nou, ik moet eerst eens kijken welke spelers mee kunnen. Je zag het op een EK met Virgil van Dijk, die geblesseerd afhaakt. Maar we hebben in mijn ogen een fantastische groep die tot veel in staat is en zoals je net hebt gezien ook op resultaat kan spelen. Natuurlijk had het fout kunnen gaan, maar ik ben niet zo bang aangelegd. We waren echt veel beter."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
7 uur geleden