Van Gaal viert met al zijn spelers feest in kleedkamer
ROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal spoedde zich na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-0) in zijn rolstoel meteen naar de kleedkamer. "Want we hebben ons geplaatst voor het WK in Qatar", zei hij. "Dat leek me wel een feestje waard."
De 70-jarige Van Gaal poseerde in de kleedkamer in zijn rolstoel voor de huisfotograaf van de KNVB, met alle spelers juichend achter zich. "En we hebben champagne gedronken", vertelde de bondscoach. "En Memphis Depay heeft nog een mooie toespraak gehouden na zijn 75e interland."
Van Gaal volgde het cruciale duel van Oranje met de Noren vanuit een skybox in een lege Kuip. Hij belde met enige regelmaat met zijn tweede assistent Henk Fraser. "We zagen vooral wat we al dachten. Zij kwamen hier om dat ene kansje dat ze misschien zouden krijgen te benutten. Maar wij hebben niets weggegeven."
Finito
De bondscoach vierde de treffers van Steven Bergwijn (84e minuut) en Memphis Depay (91e minuut) ingetogen. "Maar dat komt vooral door mijn gebroken heup", zei hij. "Als ik ook maar een klein beetje beweeg, dan gaat er een enorme pijnscheut door mijn lichaam. Dat is bijna niet te houden."
Van Gaal keek na de zege op de Noren terug op de vier meest vreemde dagen uit zijn loopbaan, vertelde hij. "Eerst verspelen we in de slotfase tegen Montenegro een voorsprong van 0-2", doelde hij op het gelijkspel van zaterdag in Podgorica (2-2). "Dan moeten we die teleurstelling verwerken en val ik van een fiets en breek ik een heup. Dat is toch ongelooflijk. Maar ik wilde erbij zijn, koste wat kost. Het had mijn laatste wedstrijd als trainer kunnen zijn. Want bij een nederlaag was ik gestopt. Dan was het echt finito geweest."
Breekbaar
Van Gaal oogde breekbaar de afgelopen dagen. "Maar dat kwam vooral omdat ik veel pijn had", zei hij. "Want in mijn brein ben ik fris. Je hebt pijnstillers die je scherp houden en pijnstillers die je geest doen afbrokkelen. Ik neem natuurlijk die eerste. Ik weet niet of ik reclame mag maken. Maar ik neem paracetamol."
Van Gaal hoeft zich niet te laten opereren aan zijn gebroken heup. "Tenminste, als ik rust houd en niet veel beweeg. Ik heb al mijn afspraken afgezegd en zal voorlopig alleen wat dingen online doen. En we gaan ons voorbereiden op het WK. Wat we daar kunnen betekenen? Nou, ik moet eerst eens kijken welke spelers mee kunnen. Je zag het op een EK met Virgil van Dijk, die geblesseerd afhaakt. Maar we hebben in mijn ogen een fantastische groep die tot veel in staat is en zoals je net hebt gezien ook op resultaat kan spelen. Natuurlijk had het fout kunnen gaan, maar ik ben niet zo bang aangelegd. We waren echt veel beter."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
1 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
8 uur geleden