
Van Gaal niet rouwig om aanpassingen bij Argentinië
LUSAIL (ANP) - Louis van Gaal betreurt het niet dat Argentinië in de kwartfinale van het WK tegen Nederland de opstelling heeft aangepast. "Kennelijk zijn ze angstig voor ons. Hoe zou dat nu kunnen, als wij zo slecht spelen?" schamperde de bondscoach van Oranje bij de NOS.
Maar het kan een voordeel zijn. Van Gaal: "Zij spelen nu ineens een ander systeem, maar het is niet zo gemakkelijk zo maar over te stappen. Wij spelen ons systeem nu inmiddels een jaar."
Van Gaal koos voor Steven Bergwijn in de aanval, naast Memphis Depay. Van Gaal: "Dat heeft met zijn snelheid te maken. Al liggen de zaken nu misschien weer iets anders, nu de Argentijnen een extra verdediger hebben opgesteld."
De bondscoach had zijn spelers verteld van de verrassende nederlaag van Brazilië, waardoor nu Kroatië de mogelijke tegenstander in de halve finale is. "Dat houd ik niet uit de kleedkamer. Zou dom zijn, de jongens waren ook razend benieuwd."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is een plaats gezakt op de ranglijst van wereldvoetbalbond FIFA. Het team van bondscoach Ronald Koeman zakte van de zesde naar de zevende plaats omdat het werd gepasseerd door Portugal.
56 minuten geledenFOXBOROUGH (ANP) - Lionel Messi heeft met de 2-1 zege van zijn ploeg Inter Miami op New England Revolution in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS een nieuw record toegevoegd aan zijn erelijst. De 38-jarige Argentijnse vedette maakte beide doelpunten van zijn ploeg en is daarmee de eerste speler in de geschiedenis van de MLS die in vier opeenvolgende wedstrijden minstens twee keer scoort.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain is één zege verwijderd van het winnen van alle mogelijke prijzen dit seizoen. "Dat betekent veel voor ons en voor onze fans", zei de coach na de overtuigende 4-0-zege op Real Madrid op het WK voor clubteams in de Verenigde Staten. Zondag wacht Chelsea in de finale.
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft op overtuigende wijze de finale van het wereldkampioenschap voor clubteams bereikt. Het elftal van trainer Luis Enrique versloeg Real Madrid met 4-0. Bij rust was het al 3-0. Chelsea is zondag in de finale de tegenstander.
4 uur geledenST. GALLEN (ANP) - Frankrijk heeft een grote stap gezet richting de kwartfinales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De halvefinalist van het vorige EK won in groep D met 4-1 van Wales.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters is nog altijd overtuigd van het tactische plan waarmee hij dacht Engeland bij het EK te kunnen verslaan. "In theorie klopte het, maar de spelers voerden het niet goed uit. Daarom heb ik in de rust drie keer gewisseld en deden we het het eerste kwartier na rust beter. Maar toen maakten zij met hun eerste aanval de 3-0, dat zijn 'killing moments'", zei Jonker na de 4-0-nederlaag.
13 uur geledenZURICH (ANP) - Daniëlle van de Donk en bondscoach Andries Jonker zitten niet op één lijn over het feit of de middenveldster had kunnen starten tegen Engeland (0-4). Van de Donk gaf na het duel tegenover de NOS aan dat ze zich woensdagochtend na eerdere liesklachten goed genoeg voelde, maar dat de keuze dinsdagavond al was gemaakt. Volgens Jonker was het "heel duidelijk dat ze niet kon starten", zei hij tijdens zijn persconferentie.
14 uur geleden