Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal krijgt in laatste periode voor WK drukke tv-avonden

Van Gaal krijgt in laatste periode voor WK drukke tv-avonden

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft zijn belangrijkste werk in de voorbereiding op het komende WK achter de rug. Het Nederlands elftal won zondag tegen België in de Nations League (1-0) ook de laatste voorbereidingswedstrijd en is onder leiding van Van Gaal nog altijd ongeslagen. Oranje won in ruim een jaar tijd elf keer en speelde vier maal gelijk.

Van Gaal gaat daarom met vertrouwen richting Qatar. Dat België veel beter voetbalde, deed de bondscoach niet zoveel. "Eigenlijk zijn we weggespeeld. We hebben onder druk discipline getoond en weten te houden. Dat vind ik het grootste pluspunt van deze avond. En ja, dan kun je zelf altijd een keer scoren", zo doelde Van Gaal op de rake kopbal van Virgil van Dijk uit een hoekschop, zo'n twintig minuten voor tijd. "Cody Gakpo neemt de corners fantastisch en we weten dat Virgil een uitstekende kopper is. En Davy Klaassen liep de keeper goed in de weg."

België liet meerdere goede kansen onbenut. "Zij hadden meer aandeel in het spel", aldus Van Gaal, die zich desondanks geen zorgen maakt. "Waarom zou ik dat doen? Dit is een van de vele wedstrijden die we hebben gespeeld. En Frenkie de Jong en Memphis Depay ontbraken. Als zij fit zijn, spelen ze. Dat is duidelijk. Ik vind het knap hoor. We winnen twee keer van de nummer 2 van de wereld."

Voorbereidingstijd

In tegenstelling tot bij vorige eindtoernooien heeft Oranje nu geen lange voorbereidingstijd richting het WK. Een week nadat de selectie in november bij elkaar komt, wacht de openingswedstrijd tegen Senegal al. Het nieuwe spelsysteem is de voorbije interlandperiodes geïmplementeerd en de internationals weten wat van ze verwacht wordt.

Van Gaal heeft zijn werk wat dat betreft gedaan en moet nu alleen nog bepalen met wie hij naar Qatar gaat. Het wordt de bondscoach wat makkelijker gemaakt omdat de WK-selecties dit keer uit liefst 26 spelers mogen bestaan, drie meer dan normaal. "De scouts gaan nu hard aan het werk. We hebben zestig spelers in beeld die zij de komende tijd gaan bekijken. Ik zit de komende tijd thuis voor de tv en zie dan alle wedstrijden voorbij komen."

Het is voor de nationale teams te hopen dat spelers de komende drukke periode niet geblesseerd raken. Aanvoerder Van Dijk speelt tot aan het WK met zijn Engelse club Liverpool bijvoorbeeld liefst dertien wedstrijden. "Van tien spelers ben ik al wel zeker dat ze meegaan, maar ze kunnen natuurlijk geblesseerd raken", aldus Van Gaal.

Meer uit Voetbal

Van Persie denkt dat Timber in zomer transfervrij vertrekt

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."

44 minuten geleden
Trainer Van Persie ziet Steijn en Read terugkeren bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.

46 minuten geleden
Fortuna Sittard-aanvaller Aïko vertrekt naar Portugal

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van aanvaller Makan Aïko. De 24-jarige Fransman vertrekt naar het Portugese Tondela. Dat meldde de club uit Sittard op de eigen website.

2 uur geleden
Succescoach Slegers verlengt contract bij voetbalsters Arsenal

LONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.

3 uur geleden
Martinelli biedt excuses aan na duwen geblesseerde Bradley

LONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.

5 uur geleden
Ajax zoekt middenvelder, linksback en aanvaller

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.

5 uur geleden
Ajax hervat seizoen zonder geblesseerden Weghorst en Berghuis

AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zonder Wout Weghorst en Steven Berghuis aan de tweede helft van het seizoen. Beide spelers ontbreken zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Telstar.

5 uur geleden