Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal krijgt in laatste periode voor WK drukke tv-avonden

Van Gaal krijgt in laatste periode voor WK drukke tv-avonden

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft zijn belangrijkste werk in de voorbereiding op het komende WK achter de rug. Het Nederlands elftal won zondag tegen België in de Nations League (1-0) ook de laatste voorbereidingswedstrijd en is onder leiding van Van Gaal nog altijd ongeslagen. Oranje won in ruim een jaar tijd elf keer en speelde vier maal gelijk.

Van Gaal gaat daarom met vertrouwen richting Qatar. Dat België veel beter voetbalde, deed de bondscoach niet zoveel. "Eigenlijk zijn we weggespeeld. We hebben onder druk discipline getoond en weten te houden. Dat vind ik het grootste pluspunt van deze avond. En ja, dan kun je zelf altijd een keer scoren", zo doelde Van Gaal op de rake kopbal van Virgil van Dijk uit een hoekschop, zo'n twintig minuten voor tijd. "Cody Gakpo neemt de corners fantastisch en we weten dat Virgil een uitstekende kopper is. En Davy Klaassen liep de keeper goed in de weg."

België liet meerdere goede kansen onbenut. "Zij hadden meer aandeel in het spel", aldus Van Gaal, die zich desondanks geen zorgen maakt. "Waarom zou ik dat doen? Dit is een van de vele wedstrijden die we hebben gespeeld. En Frenkie de Jong en Memphis Depay ontbraken. Als zij fit zijn, spelen ze. Dat is duidelijk. Ik vind het knap hoor. We winnen twee keer van de nummer 2 van de wereld."

Voorbereidingstijd

In tegenstelling tot bij vorige eindtoernooien heeft Oranje nu geen lange voorbereidingstijd richting het WK. Een week nadat de selectie in november bij elkaar komt, wacht de openingswedstrijd tegen Senegal al. Het nieuwe spelsysteem is de voorbije interlandperiodes geïmplementeerd en de internationals weten wat van ze verwacht wordt.

Van Gaal heeft zijn werk wat dat betreft gedaan en moet nu alleen nog bepalen met wie hij naar Qatar gaat. Het wordt de bondscoach wat makkelijker gemaakt omdat de WK-selecties dit keer uit liefst 26 spelers mogen bestaan, drie meer dan normaal. "De scouts gaan nu hard aan het werk. We hebben zestig spelers in beeld die zij de komende tijd gaan bekijken. Ik zit de komende tijd thuis voor de tv en zie dan alle wedstrijden voorbij komen."

Het is voor de nationale teams te hopen dat spelers de komende drukke periode niet geblesseerd raken. Aanvoerder Van Dijk speelt tot aan het WK met zijn Engelse club Liverpool bijvoorbeeld liefst dertien wedstrijden. "Van tien spelers ben ik al wel zeker dat ze meegaan, maar ze kunnen natuurlijk geblesseerd raken", aldus Van Gaal.

Meer uit Voetbal

Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

23 minuten geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

51 minuten geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

1 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

1 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

4 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

4 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

4 uur geleden