Van Gaal krijgt in laatste periode voor WK drukke tv-avonden
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft zijn belangrijkste werk in de voorbereiding op het komende WK achter de rug. Het Nederlands elftal won zondag tegen België in de Nations League (1-0) ook de laatste voorbereidingswedstrijd en is onder leiding van Van Gaal nog altijd ongeslagen. Oranje won in ruim een jaar tijd elf keer en speelde vier maal gelijk.
Van Gaal gaat daarom met vertrouwen richting Qatar. Dat België veel beter voetbalde, deed de bondscoach niet zoveel. "Eigenlijk zijn we weggespeeld. We hebben onder druk discipline getoond en weten te houden. Dat vind ik het grootste pluspunt van deze avond. En ja, dan kun je zelf altijd een keer scoren", zo doelde Van Gaal op de rake kopbal van Virgil van Dijk uit een hoekschop, zo'n twintig minuten voor tijd. "Cody Gakpo neemt de corners fantastisch en we weten dat Virgil een uitstekende kopper is. En Davy Klaassen liep de keeper goed in de weg."
België liet meerdere goede kansen onbenut. "Zij hadden meer aandeel in het spel", aldus Van Gaal, die zich desondanks geen zorgen maakt. "Waarom zou ik dat doen? Dit is een van de vele wedstrijden die we hebben gespeeld. En Frenkie de Jong en Memphis Depay ontbraken. Als zij fit zijn, spelen ze. Dat is duidelijk. Ik vind het knap hoor. We winnen twee keer van de nummer 2 van de wereld."
Voorbereidingstijd
In tegenstelling tot bij vorige eindtoernooien heeft Oranje nu geen lange voorbereidingstijd richting het WK. Een week nadat de selectie in november bij elkaar komt, wacht de openingswedstrijd tegen Senegal al. Het nieuwe spelsysteem is de voorbije interlandperiodes geïmplementeerd en de internationals weten wat van ze verwacht wordt.
Van Gaal heeft zijn werk wat dat betreft gedaan en moet nu alleen nog bepalen met wie hij naar Qatar gaat. Het wordt de bondscoach wat makkelijker gemaakt omdat de WK-selecties dit keer uit liefst 26 spelers mogen bestaan, drie meer dan normaal. "De scouts gaan nu hard aan het werk. We hebben zestig spelers in beeld die zij de komende tijd gaan bekijken. Ik zit de komende tijd thuis voor de tv en zie dan alle wedstrijden voorbij komen."
Het is voor de nationale teams te hopen dat spelers de komende drukke periode niet geblesseerd raken. Aanvoerder Van Dijk speelt tot aan het WK met zijn Engelse club Liverpool bijvoorbeeld liefst dertien wedstrijden. "Van tien spelers ben ik al wel zeker dat ze meegaan, maar ze kunnen natuurlijk geblesseerd raken", aldus Van Gaal.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
11 uur geleden