Van Gaal houdt plek in WK-selectie voor Depay en De Jong vrij
ZEIST (ANP) - Memphis Depay en Frenkie de Jong zijn, mits ze fit zijn in november, zeker van een plek in de WK-selectie van het Nederlands elftal. De twee spelers verlieten vrijdag het trainingskamp van Oranje met een bovenbeenblessure en hebben nu nog een kleine twee maanden om toe te werken naar de mondiale titelstrijd in Qatar.
"Toen Frenkie en Memphis vertrokken, heb ik ze wel een hart onder de riem gestoken", zei bondscoach Louis van Gaal zaterdag in Zeist. "Ik houd zo lang mogelijk een plek voor ze vrij, maar ze moeten wel fit zijn."
Van Gaal vindt dat Depay en De Jong een plek in de WK-selectie hebben verdiend. "Zij hebben zoveel betekend voor dit Nederlands elftal. Memphis heeft doelpunten gemaakt en assists gegeven. Frenkie de Jong is ook zo belangrijk geweest. Door hem kunnen we onder de druk van de tegenstander uit voetballen. Frenkie is een bepalende factor."
Van Gaal zei ook dat hem deze keuze wat makkelijker wordt gemaakt omdat hij voor dit toernooi liefst 26 spelers mag selecteren.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
5 uur geleden