Van Dijk wil tegen België ongeslagen status met Van Gaal behouden
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft er geen boodschap aan dat een kleine nederlaag tegen België volstaat voor de eerste plaats in groep 4 van de A-divisie van de Nations League. Dat liet aanvoerder Virgil van Dijk zaterdag in Zeist blijken.
"Persoonlijk wil ik elke wedstrijd die ik speel, winnen. Dat zal morgen niet anders zijn", aldus Van Dijk. "We zijn nu zo dicht bij de start van het WK. Dit is de laatste wedstrijd ter voorbereiding, daarom zit er iets extra's bij. Bovendien zijn we ongeslagen onder deze bondscoach, dat willen we volhouden tot het WK. We spelen in een vol huis tegen België. Als je daarvoor iemand moet stimuleren, klopt er iets niet."
Voor Van Dijk wordt het WK zijn eerste eindtoernooi als international. De 31-jarige verdediger brak laat door en miste vorig jaar zomer het EK vanwege een blessure. Tot het WK begint, speelt Van Dijk eerst nog dertien wedstrijden met zijn club Liverpool. "Ik denk niet dat het WK tijdens die wedstrijden een rol gaat spelen of dat je eraan moet denken. Bij Liverpool zitten we in een fase dat we weer moeten gaan winnen."
Oranje-internationals Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners raakten donderdag in de met 2-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Polen geblesseerd. Het drietal heeft het trainingskamp inmiddels verlaten. "De blessures die zijn opgelopen zijn niet heel ernstig richting het WK, lijkt het nu. Hopelijk hebben we die jongens straks terug, fit en wel."
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
8 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
12 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
14 uur geleden