Van Dijk wil tegen België ongeslagen status met Van Gaal behouden
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft er geen boodschap aan dat een kleine nederlaag tegen België volstaat voor de eerste plaats in groep 4 van de A-divisie van de Nations League. Dat liet aanvoerder Virgil van Dijk zaterdag in Zeist blijken.
"Persoonlijk wil ik elke wedstrijd die ik speel, winnen. Dat zal morgen niet anders zijn", aldus Van Dijk. "We zijn nu zo dicht bij de start van het WK. Dit is de laatste wedstrijd ter voorbereiding, daarom zit er iets extra's bij. Bovendien zijn we ongeslagen onder deze bondscoach, dat willen we volhouden tot het WK. We spelen in een vol huis tegen België. Als je daarvoor iemand moet stimuleren, klopt er iets niet."
Voor Van Dijk wordt het WK zijn eerste eindtoernooi als international. De 31-jarige verdediger brak laat door en miste vorig jaar zomer het EK vanwege een blessure. Tot het WK begint, speelt Van Dijk eerst nog dertien wedstrijden met zijn club Liverpool. "Ik denk niet dat het WK tijdens die wedstrijden een rol gaat spelen of dat je eraan moet denken. Bij Liverpool zitten we in een fase dat we weer moeten gaan winnen."
Oranje-internationals Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners raakten donderdag in de met 2-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Polen geblesseerd. Het drietal heeft het trainingskamp inmiddels verlaten. "De blessures die zijn opgelopen zijn niet heel ernstig richting het WK, lijkt het nu. Hopelijk hebben we die jongens straks terug, fit en wel."
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
1 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
14 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 dag geleden