Van Dijk wil tegen België ongeslagen status met Van Gaal behouden
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft er geen boodschap aan dat een kleine nederlaag tegen België volstaat voor de eerste plaats in groep 4 van de A-divisie van de Nations League. Dat liet aanvoerder Virgil van Dijk zaterdag in Zeist blijken.
"Persoonlijk wil ik elke wedstrijd die ik speel, winnen. Dat zal morgen niet anders zijn", aldus Van Dijk. "We zijn nu zo dicht bij de start van het WK. Dit is de laatste wedstrijd ter voorbereiding, daarom zit er iets extra's bij. Bovendien zijn we ongeslagen onder deze bondscoach, dat willen we volhouden tot het WK. We spelen in een vol huis tegen België. Als je daarvoor iemand moet stimuleren, klopt er iets niet."
Voor Van Dijk wordt het WK zijn eerste eindtoernooi als international. De 31-jarige verdediger brak laat door en miste vorig jaar zomer het EK vanwege een blessure. Tot het WK begint, speelt Van Dijk eerst nog dertien wedstrijden met zijn club Liverpool. "Ik denk niet dat het WK tijdens die wedstrijden een rol gaat spelen of dat je eraan moet denken. Bij Liverpool zitten we in een fase dat we weer moeten gaan winnen."
Oranje-internationals Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners raakten donderdag in de met 2-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Polen geblesseerd. Het drietal heeft het trainingskamp inmiddels verlaten. "De blessures die zijn opgelopen zijn niet heel ernstig richting het WK, lijkt het nu. Hopelijk hebben we die jongens straks terug, fit en wel."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
25 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
17 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
20 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
21 uur geleden