Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk wil tegen Ajax het echte Liverpool weer zien

Van Dijk wil tegen Ajax het echte Liverpool weer zien

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk wil woensdagavond de uitwedstrijd tegen Ajax in de Champions League aangrijpen om te laten zien hoe goed Liverpool nog kan voetballen. "We hebben aan een gelijkspel voldoende om te overwinteren", zei hij. "Maar we willen winnen. We zijn Liverpool, in mijn ogen nog steeds een van de beste clubs in de wereld."

De 31-jarige Van Dijk is met Liverpool wisselvallig aan het seizoen begonnen. Van de eerste elf competitiewedstrijden zijn er slechts vier gewonnen. Voor het eerst sinds jaren kreeg de aanvoerder van het Nederlands elftal ook kritiek in Engeland. Anderhalve week geleden tegen Manchester City liet hij zich weer van zijn beste kant zien. Met dank aan Van Dijk kwam Erling Haaland voor de verandering eens niet tot scoren. Liverpool versloeg City, de grote favoriet voor de titel in de Premier League, met 1-0.

"Toen lieten we het wel zien", zei Van Dijk. "En dat is nog niet zo lang geleden hè? We hebben zo'n vijf jaar heel constant op een hoog niveau gespeeld. Dat constante missen we een beetje nu. Maar het seizoen is nog lang. Ik denk dat er ook dit seizoen nog steeds heel mooie dingen voor ons kunnen gebeuren. We moeten hard werken en ons zelf verbeteren. Maar laten we niet vergeten om ook te genieten op het veld. Daar begint het ook vaak mee."

Van Dijk heeft zijn ploeggenoten gewaarschuwd voor het duel in de Johan Cruijff ArenA. "Op zulke avonden kan hier een fantastische sfeer hangen", weet hij. "Ajax presteert net als wij wisselvallig. Tegen RKC zaterdag in de eerste helft gaven ze veel kansen weg. Ajax is net Liverpool. Als het even wat minder gaat, dan is er snel veel druk en kritiek. Maar Ajax heeft dit seizoen ook al laten zien dat het heel goed kan voetballen. Wij zijn gewaarschuwd."

Meer uit Voetbal

Mexico en Zuid-Afrika door, Zuid-Korea derde en Tsjechië eruit

MEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.

4 uur geleden
Mexicaanse keeper Ochoa krijgt als invaller speeltijd op zesde WK

MEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.

4 uur geleden
Trainer Ouahbi: Marokkaanse spelers moeten geloven in wereldtitel

ATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.

4 uur geleden
Infantino herhaalt dat er geen Pride Match op het WK plaatsvindt

SEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.

4 uur geleden
Bondscoach Ancelotti: Oranje heeft meer ervaring dan Japan

MIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).

5 uur geleden
Bosnië en Herzegovina nu ook zeker van plek in volgende ronde WK

SEATTLE (ANP) - Bosnië-Herzegovina heeft voor het eerst de knock-outfase van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Sergej Barbarez won woensdag met 3-1 van Qatar en eindigde met 4 punten op de derde plaats in groep B.

5 uur geleden
Brazilië na zege op Schotland groepswinnaar op WK, Marokko tweede

MIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.

6 uur geleden