Van Dijk onzeker over toekomst bij Liverpool na vertrek Klopp
LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk weet nog niet of hij bij Liverpool blijft na het vertrek van trainer Jürgen Klopp komende zomer. "Dat is een grote vraag", zei de 32-jarige aanvoerder van Oranje.
Klopp, die sinds 2015 coach is bij Liverpool, maakte vrijdag bekend dat hij na het seizoen afscheid neemt. Ook de Nederlandse assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt bij de club. "De club heeft een belangrijke taak, dat is duidelijk", verklaarde Van Dijk bij Sky Sports. "Ze moeten niet alleen de coach, maar de hele staf vervangen. Veel dingen gaan veranderen."
Het contract van Van Dijk op Anfield loopt medio 2025 af en ook de verbintenissen van enkele andere belangrijke spelers, zoals Mohamed Salah en Trent Alexander-Arnold, lopen af in de komende achttien maanden. "Ik ben erg benieuwd welke kant het opgaat. Als daar duidelijkheid over is, dan zullen we onze situatie bekijken", zei Van Dijk.
Vier prijzen
Klopp en Van Dijk wonnen met Liverpool onder meer de Champions League en de eerste landstitel in dertig jaar. Er kunnen dit seizoen nog vier prijzen worden toegevoegd aan de erelijst. De ploeg staat op de eerste plaats in de Premier League, staat in de finale van de League Cup en zit nog in de FA Cup en de Europa League.
"Hopelijk behalen we het gedroomde succes en tegen die tijd zullen we waarschijnlijk meer duidelijkheid hebben over hoe de club de toekomst ziet en dan kijken we verder", aldus Van Dijk.
Meer uit Voetbal
GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
1 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
4 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
5 uur geleden