Van Dijk onzeker over toekomst bij Liverpool na vertrek Klopp
LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk weet nog niet of hij bij Liverpool blijft na het vertrek van trainer Jürgen Klopp komende zomer. "Dat is een grote vraag", zei de 32-jarige aanvoerder van Oranje.
Klopp, die sinds 2015 coach is bij Liverpool, maakte vrijdag bekend dat hij na het seizoen afscheid neemt. Ook de Nederlandse assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt bij de club. "De club heeft een belangrijke taak, dat is duidelijk", verklaarde Van Dijk bij Sky Sports. "Ze moeten niet alleen de coach, maar de hele staf vervangen. Veel dingen gaan veranderen."
Het contract van Van Dijk op Anfield loopt medio 2025 af en ook de verbintenissen van enkele andere belangrijke spelers, zoals Mohamed Salah en Trent Alexander-Arnold, lopen af in de komende achttien maanden. "Ik ben erg benieuwd welke kant het opgaat. Als daar duidelijkheid over is, dan zullen we onze situatie bekijken", zei Van Dijk.
Vier prijzen
Klopp en Van Dijk wonnen met Liverpool onder meer de Champions League en de eerste landstitel in dertig jaar. Er kunnen dit seizoen nog vier prijzen worden toegevoegd aan de erelijst. De ploeg staat op de eerste plaats in de Premier League, staat in de finale van de League Cup en zit nog in de FA Cup en de Europa League.
"Hopelijk behalen we het gedroomde succes en tegen die tijd zullen we waarschijnlijk meer duidelijkheid hebben over hoe de club de toekomst ziet en dan kijken we verder", aldus Van Dijk.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
24 minuten geledenZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
4 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
9 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
13 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
13 uur geleden