Van Dijk kan spelen voor Liverpool, Alexander-Arnold afwezig
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot kan zondag voor de uitwedstrijd van de koploper bij Southampton een beroep doen op Virgil van Dijk. De aanvoerder miste dinsdag de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Bosnië en Herzegovina door "lichte klachten". "Met Virgil gaat alles goed, hij traint vrijdag met de groep", zei Slot.
De Nederlandse trainer heeft nog niet de beschikking over Trent Alexander-Arnold. De Engelse verdediger kampt met een hamstringblessure. "Trent traint niet met de groep, maar hij is op de weg terug", vertelde Slot tijdens een persconferentie in aanloop naar het duel met Southampton. Alexander-Arnold liep de blessure op tijdens de laatste competitiewedstrijd tegen Aston Villa. Hij meldde zich daarna af voor de interlands van Engeland.
Doelman Alisson, die eveneens herstellende is van een hamstringblessure, zal ook nog niet spelen tegen Southampton. "We zijn met iedereen voorzichtig, vooral bij spierblessures. Alisson traint met de keepers, maar nog niet met het team. Het gaat beter, maar hij is nog niet klaar voor zondag", aldus Slot.
Koploper Liverpool heeft in de Premier League een voorsprong van 5 punten op naaste belager Manchester City. Southampton staat laatste met 4 punten.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
11 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden