Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk eindigt als zestiende bij verkiezing Gouden Bal

Van Dijk eindigt als zestiende bij verkiezing Gouden Bal

PARIJS (ANP) - Virgil van Dijk is als zestiende geëindigd bij de verkiezing van France Football voor beste voetballer van het afgelopen seizoen. De aanvoerder van het Nederlands elftal en verdediger van Liverpool eindigde drie jaar geleden nog als tweede, achter Lionel Messi.

Het tijdschrift France Football maakt maandagavond bekend wie van de 30 genomineerden de Gouden Bal wint. Karim Benzema geldt als grote favoriet. De Franse spits van Real Madrid was het afgelopen seizoen betrokken bij 59 doelpunten van Real Madrid. Hij scoorde 44 keer en leverde 15 assists. Benzema won met Real de Champions League en de landstitel.

Vorig jaar was Robert Lewandowski de grote favoriet, maar ging de prijs toch weer naar Lionel Messi. France Football veranderde na die uitverkiezing een aantal zaken. De verkiezing ging nu niet meer over een kalenderjaar maar over een seizoen. De kanshebbers werden ook niet alleen meer aangedragen door journalisten van France Football. De jury bestaat nog steeds uit journalisten, één per land. Maar alleen journalisten uit landen die in de top 100 van de wereldranglijst staan, mogen een stem uitbrengen. Van Dijk was als enige Nederlander genomineerd.

Vivianne Miedema en Ryan Gravenberch maken nog kans op de prijzen voor beste voetbalster en grootste talent van het afgelopen seizoen.

Meer uit Voetbal

Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

40 minuten geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

1 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

3 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

4 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

5 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

5 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

6 uur geleden