Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk eindigt als zestiende bij verkiezing Gouden Bal

Van Dijk eindigt als zestiende bij verkiezing Gouden Bal

PARIJS (ANP) - Virgil van Dijk is als zestiende geëindigd bij de verkiezing van France Football voor beste voetballer van het afgelopen seizoen. De aanvoerder van het Nederlands elftal en verdediger van Liverpool eindigde drie jaar geleden nog als tweede, achter Lionel Messi.

Het tijdschrift France Football maakt maandagavond bekend wie van de 30 genomineerden de Gouden Bal wint. Karim Benzema geldt als grote favoriet. De Franse spits van Real Madrid was het afgelopen seizoen betrokken bij 59 doelpunten van Real Madrid. Hij scoorde 44 keer en leverde 15 assists. Benzema won met Real de Champions League en de landstitel.

Vorig jaar was Robert Lewandowski de grote favoriet, maar ging de prijs toch weer naar Lionel Messi. France Football veranderde na die uitverkiezing een aantal zaken. De verkiezing ging nu niet meer over een kalenderjaar maar over een seizoen. De kanshebbers werden ook niet alleen meer aangedragen door journalisten van France Football. De jury bestaat nog steeds uit journalisten, één per land. Maar alleen journalisten uit landen die in de top 100 van de wereldranglijst staan, mogen een stem uitbrengen. Van Dijk was als enige Nederlander genomineerd.

Vivianne Miedema en Ryan Gravenberch maken nog kans op de prijzen voor beste voetbalster en grootste talent van het afgelopen seizoen.

Meer uit Voetbal

Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

1 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

2 uur geleden
PSG moet Mbappé bijna 61 miljoen euro achterstallig loon betalen

PARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.

2 uur geleden
Blessure FC Utrecht-spits Haller valt mee

UTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).

2 uur geleden
Ajax krijgt boete van 15.000 euro voor vuurwerk tegen Heerenveen

ZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.

2 uur geleden
Hoofd scouting De Lang vertrekt voortijdig bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt na ruim twee jaar hoofd scouting Kelvin de Lang kwijt. De 44-jarige Amsterdammer had nog een contract tot medio 2027, maar heeft besloten Ajax te verlaten, meldt de club op zijn website. De Lang kwam in de zomer van 2023 van Manchester City naar Ajax.

4 uur geleden
AS Roma houdt top 3 Serie A in het vizier door zege op Como

ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.

17 uur geleden