Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk eindigt als zestiende bij verkiezing Gouden Bal

Van Dijk eindigt als zestiende bij verkiezing Gouden Bal

PARIJS (ANP) - Virgil van Dijk is als zestiende geëindigd bij de verkiezing van France Football voor beste voetballer van het afgelopen seizoen. De aanvoerder van het Nederlands elftal en verdediger van Liverpool eindigde drie jaar geleden nog als tweede, achter Lionel Messi.

Het tijdschrift France Football maakt maandagavond bekend wie van de 30 genomineerden de Gouden Bal wint. Karim Benzema geldt als grote favoriet. De Franse spits van Real Madrid was het afgelopen seizoen betrokken bij 59 doelpunten van Real Madrid. Hij scoorde 44 keer en leverde 15 assists. Benzema won met Real de Champions League en de landstitel.

Vorig jaar was Robert Lewandowski de grote favoriet, maar ging de prijs toch weer naar Lionel Messi. France Football veranderde na die uitverkiezing een aantal zaken. De verkiezing ging nu niet meer over een kalenderjaar maar over een seizoen. De kanshebbers werden ook niet alleen meer aangedragen door journalisten van France Football. De jury bestaat nog steeds uit journalisten, één per land. Maar alleen journalisten uit landen die in de top 100 van de wereldranglijst staan, mogen een stem uitbrengen. Van Dijk was als enige Nederlander genomineerd.

Vivianne Miedema en Ryan Gravenberch maken nog kans op de prijzen voor beste voetbalster en grootste talent van het afgelopen seizoen.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink baalt van gebrek aan VAR in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.

6 uur geleden
Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

7 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

8 uur geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

8 uur geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

8 uur geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

8 uur geleden
Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

9 uur geleden