
Van der Poel wint Ronde van Vlaanderen na bloedstollende sprint
OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Fenix versloeg zijn medevluchter en eeuwige rivaal Wout van Aert uit België na 243 kilometer in de sprint.
De Vlaamse klassieker, vanwege de coronacrisis met een half jaar uitgesteld, bracht de vooraf gedroomde tweestrijd tussen beide favorieten al ging daar een dramatisch moment aan vooraf. Wereldkampioen Julian Alaphilippe was de derde man in de kopgroep maar de Fransman schakelde zichzelf uit door tegen een motorrijder, die het drietal wilde laten passeren, aan te rijden. Dat gebeurde op 35 kilometer voor de finish in Oudenaarde. In een bloedstollende sprint bleef Van der Poel zijn concurrent van Jumbo-Visma net voor. Het verschil was amper waarneembaar. Op enige afstand werd de Noor Alexander Kristoff derde, Dylan van Baarle passeerde als achtste de finish.
Mathieu van der Poel was nog lang niet geboren toen zijn vader Adrie de Ronde van Vlaanderen in 1986 won.
Zes koplopers onder wie de Nederlander Danny van Poppel kregen een voorsprong van maximaal negen minuten. De ploeg Trek-Segafredo, met de kanshebbers Mads Pedersen en Jasper Stuyven, was het meest actief in de achtervolging. Richting tweede doorkomst op de Oude Kwaremont was de marge al fors teruggelopen. Stuyven was een van de vele renners die onderuit gingen, maar de Belg vond weer aansluiting met de groep.
Koppenberg
Op de Koppenberg, met nog 50 kilometer te gaan, waren alle vroege vluchters ingelopen. Alaphilippe ging in de aanval, in gezelschap van zijn landgenoot Anthony Turgis. Er achter ontstond een groepje van zeven met Van Aert, Van der Poel, Van Baarle en de Italiaan Alberto Bettiol, de winnaar van vorig jaar.
Bij een tweede aanval van Alaphilippe kreeg hij Van der Poel mee. Van Aert kwam aansluiten net voor de Taaienberg. Erna reed het drietal favorieten voorop en leek een droomscenario in de maak, tot Alaphilippe onderuit ging nadat hij in het wiel van Van der Poel geen oog had voor een langzaam rijdende motorrijder. Met een minuut voorsprong op de eerste achtervolgers was daarmee duidelijk dat het een duel ging worden tussen de twee rivalen, die eendrachtig samenwerkten op de Kruisberg en de laatste doorkomsten op de Oude Kwaremont en Paterberg, de laatste hellingen van de dag. De sprint was millimeterwerk, beslist in het voordeel van Van der Poel.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zaterdag de finale op het masterstoernooi van Cincinnati bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Duitser Alexander Zverev in twee sets (6-4 6-3).
8 uur geledenMARSTRAND (ANP) - Zeiler Duko Bos heeft bij de EK in het Zweedse Marstrand zilver veroverd in de ILCA 7-klasse. Hij eindigde eigenlijk als derde achter de Britse winnaar Michael Beckett en George Gautrey. Die laatstgenoemde Nieuw-Zeelander kwam niet in aanmerking voor een medaille op de EK.
13 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn er niet in geslaagd de Europese titel te prolongeren. In de finale verloor Oranje na shoot-outs van gastland Duitsland. In een herhaling van de olympische finale stond het na de reguliere speeltijd nog 1-1.
15 uur geledenCHORZOW (ANP) - Femke Bol heeft voor de 29e keer op rij de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in het Poolse Chorzow een tijd van 51,91, de beste tijd van dit jaar in de wereld.
15 uur geledenCHORZOW (ANP) - Atlete Nadine Visser is bij de Diamond League in het Poolse Chorzow achtste geworden in de finale van de 100 meter horden. Visser kwam tot een tijd van 12,60, boven haar toptijd uit de series (12,28), waarmee ze eerder op de dag haar eigen nationale record had verbeterd.
18 uur geledenSILKEBORG (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen heeft de Ronde van Denemarken gewonnen. In de vijfde en laatste etappe, een heuvelrit van Hobro naar Silkeborg over 157 kilometer, bleek de allrounder van Lidl-Trek opnieuw de sterkste in de sprint van een eerste kleine groep. Pedersen, die al twee ritzeges op zak had, hield de Fransman Axel Zingle en de Zweed Jakob Söderqvist achter zich.
19 uur geledenCHORZOW (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in de series bij de Diamond League in het Poolse Chorzow haar eigen Nederlandse record verbeterd. Visser snelde in de tweede serie naar een tijd van 12,28. Daarmee was ze 0,08 seconde sneller dan het oude record dat ze vorig jaar liep.
19 uur geleden