Van der Poel wint Ronde van Vlaanderen na bloedstollende sprint
OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Fenix versloeg zijn medevluchter en eeuwige rivaal Wout van Aert uit Belgiƫ na 243 kilometer in de sprint.
De Vlaamse klassieker, vanwege de coronacrisis met een half jaar uitgesteld, bracht de vooraf gedroomde tweestrijd tussen beide favorieten al ging daar een dramatisch moment aan vooraf. Wereldkampioen Julian Alaphilippe was de derde man in de kopgroep maar de Fransman schakelde zichzelf uit door tegen een motorrijder, die het drietal wilde laten passeren, aan te rijden. Dat gebeurde op 35 kilometer voor de finish in Oudenaarde. In een bloedstollende sprint bleef Van der Poel zijn concurrent van Jumbo-Visma net voor. Het verschil was amper waarneembaar. Op enige afstand werd de Noor Alexander Kristoff derde, Dylan van Baarle passeerde als achtste de finish.
Mathieu van der Poel was nog lang niet geboren toen zijn vader Adrie de Ronde van Vlaanderen in 1986 won.
Zes koplopers onder wie de Nederlander Danny van Poppel kregen een voorsprong van maximaal negen minuten. De ploeg Trek-Segafredo, met de kanshebbers Mads Pedersen en Jasper Stuyven, was het meest actief in de achtervolging. Richting tweede doorkomst op de Oude Kwaremont was de marge al fors teruggelopen. Stuyven was een van de vele renners die onderuit gingen, maar de Belg vond weer aansluiting met de groep.
Koppenberg
Op de Koppenberg, met nog 50 kilometer te gaan, waren alle vroege vluchters ingelopen. Alaphilippe ging in de aanval, in gezelschap van zijn landgenoot Anthony Turgis. Er achter ontstond een groepje van zeven met Van Aert, Van der Poel, Van Baarle en de Italiaan Alberto Bettiol, de winnaar van vorig jaar.
Bij een tweede aanval van Alaphilippe kreeg hij Van der Poel mee. Van Aert kwam aansluiten net voor de Taaienberg. Erna reed het drietal favorieten voorop en leek een droomscenario in de maak, tot Alaphilippe onderuit ging nadat hij in het wiel van Van der Poel geen oog had voor een langzaam rijdende motorrijder. Met een minuut voorsprong op de eerste achtervolgers was daarmee duidelijk dat het een duel ging worden tussen de twee rivalen, die eendrachtig samenwerkten op de Kruisberg en de laatste doorkomsten op de Oude Kwaremont en Paterberg, de laatste hellingen van de dag. De sprint was millimeterwerk, beslist in het voordeel van Van der Poel.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
5 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden