Van der Poel voor vijfde keer de beste in veldrit Hoogerheide
HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de vijfde keer de Grote Prijs Adrie van der Poel op zijn naam geschreven. De coureur van Alpecin-Fenix won de wereldbekercross in Hoogerheide met ruime voorsprong op de Belgen Toon Aerts en Eli Iserbyt.
De net 25 jaar geworden wielrenner won alle crossen om de wereldbeker waarin hij dit seizoen aan de start verscheen. Het was de 23e zege van Van der Poel in 24 optredens dit seizoen.
De wereldbeker ging opmerkelijk genoeg naar Aerts. De Belg won geen enkele wereldbekercross, maar bleek wel de regelmatigste. Met dank ook aan Van der Poel, die de eerste drie crossen en de voorlaatste in Nommay liet schieten. Iserbyt was bij afwezigheid van de wereldkampioen steeds de beste. De jonge Belg won de twee wedstrijden in de Verenigde Staten en de crossen in Bern en Nommay.
Volgende week is het WK in het Zwitserse Dübendorf.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
9 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
11 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
16 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
23 uur geleden