Van der Poel voor vijfde keer de beste in veldrit Hoogerheide
HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de vijfde keer de Grote Prijs Adrie van der Poel op zijn naam geschreven. De coureur van Alpecin-Fenix won de wereldbekercross in Hoogerheide met ruime voorsprong op de Belgen Toon Aerts en Eli Iserbyt.
De net 25 jaar geworden wielrenner won alle crossen om de wereldbeker waarin hij dit seizoen aan de start verscheen. Het was de 23e zege van Van der Poel in 24 optredens dit seizoen.
De wereldbeker ging opmerkelijk genoeg naar Aerts. De Belg won geen enkele wereldbekercross, maar bleek wel de regelmatigste. Met dank ook aan Van der Poel, die de eerste drie crossen en de voorlaatste in Nommay liet schieten. Iserbyt was bij afwezigheid van de wereldkampioen steeds de beste. De jonge Belg won de twee wedstrijden in de Verenigde Staten en de crossen in Bern en Nommay.
Volgende week is het WK in het Zwitserse Dübendorf.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
12 minuten geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
15 minuten geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
5 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
14 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
14 uur geleden