Van der Poel sluit wegseizoen af in Driedaagse Brugge-De Panne
BRUGGE (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel rijdt volgende week woensdag met de Driedaagse Brugge-De Panne zijn laatste wedstrijd op de weg van dit jaar. Die koers stond aanvankelijk niet op zijn programma. Van der Poel zou vier dagen later zijn seizoen besluiten met Parijs-Roubaix, maar die wedstrijd werd vanwege de coronamaatregelen in Noord-Frankrijk afgelast.
"Door het wegvallen van Parijs-Roubaix probeer ik alles mee te pakken wat ik nog kan, zo ook de Driedaagse Brugge-De Panne. Het is toch een WorldTour-wedstrijd", zegt Van der Poel in een bericht verspreid door de organisatie. "Het zal door het wegvallen van Parijs-Roubaix meteen mijn laatste wedstrijd zijn van dit atypische wielerseizoen. Ik hoop stiekem op een echte waaierkoers met veel actie. Als dat niet het geval is, zal ik mij in dienst stellen van Tim Merlier. Met hem kunnen we ook op de sprint gokken", aldus de renner van Alpecin-Fenix.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
53 minuten geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
14 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
23 uur geleden