
Van der Poel ongenaakbaar naar derde wereldtitel veldrijden
DÜBENDORF (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zwitserse Dübendorf voor de derde keer wereldkampioen veldrijden geworden. De 25-jarige titelverdediger was op een modderig parcours veel beter dan de rest. Al in de eerste ronde kwam hij alleen op kop. De concurrentie kon alleen strijden voor zilver. Dat ging naar de Brit Thomas Pidcock. De Belg Toon Aerts werd derde.
Van der Poel was in 2015 de jongste wereldkampioen ooit. De drie daaropvolgende jaren werd hij telkens afgetroefd door de Belg Wout van Aert, maar vorig jaar in het Deense Bogense volgde eindelijk zijn tweede wereldtitel. Hij kleurde het jaar daarna verder met onder meer overwinningen als mountainbiker en een memorabele zege op de weg in de Amstel Gold Race.
Met een nieuwe wereldtitel op zak neemt Van der Poel nu weer afscheid van het veld. Hij gaat zich in eerste instantie richten op het voorjaar op de weg. Daarna gaat de blik op de mountainbike, de discipline waarop hij bij de Olympische Spelen in Tokio op goud mikt.
Geen moment zwakte
Van der Poel was zoals verwacht als eerste weg met vijf Belgen die zijn wiel probeerden te houden. Op het open parcours had de wind vrij spel. Op de modderige stroken was alleen Aerts, de winnaar van de wereldbeker, in staat de titelverdediger nog even bij te houden. Echt snelheid maken was bijna niet mogelijk. Het was duwen door de modder, niet per se de favoriete ondergrond van Van der Poel. Die toonde zich echter al in de eerste ronde een klasse apart. Kort voor de eerste doorkomst, nam hij definitief afscheid van Aerts. De Belg had op dat moment alleen nog zijn landgenoot Eli Iserbyt in zijn buurt.
Na twee ronden was het verschil al opgelopen tot een kleine 50 seconden op Aerts, Iserbyt, Michael Vanthourenhout en de aangesloten Pidcock. De Brit vond het tempo van de achtervolgers te gezapig en blies de strijd om het zilver bij het ingaan van de vierde ronde nieuw leven in. Een aanval bracht de wereldkampioen bij de beloften van vorig jaar in een niemandsland tussen Van der Poel en het clubje Belgen. Halverwege de wedstrijd moest Pidcock 1 minuut en 9 seconden toegeven op Van der Poel, die geen moment van zwakte kende.
Bij het ingaan van de laatste ronde naderde Aerts Pidcock weer tot op 7 seconden. Maar de jonge Brit hield stand en werd 'best of the rest', het maximaal haalbare.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Publiekstrekker Carlos Alcaraz heeft in een volgepakt Ahoy de kwartfinales van het ABN AMRO Open bereikt. De als eerste geplaatste Spanjaard rekende in twee sets af met de Italiaanse qualifier Andrea Vavassori: 6-2 6-1. Alcaraz treft de winnaar van de partij tussen de Deen Holger Rune en de Spanjaard Pedro Martínez voor een plaats bij de laatste vier.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het ABN AMRO Open profiteert volgens een woordvoerder van het tennistoernooi duidelijk van "een Alcaraz effect". De komst van de Spaanse toptennisser heeft een grote aantrekkingskracht op het tennispubliek dat dit jaar voor verschillende keren voor een uitverkocht huis zorgt. De als nummer 1 geplaatste Carlos Alcaraz speelt op donderdagavond voor een volgepakt Ahoy in de tweede ronde tegen de Italiaan Andrea Vavassori.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor betitelde zijn uitschakeling in de tweede ronde van het ABN AMRO Open tegen Stefanos Tsitsipas als "een pijnlijke, lelijke nederlaag, maar wel een prachtig gevecht". Griekspoor ging in Rotterdam in drie sets (7-6 (5) 6-7 (6) 5-7) ten onder tegen de nummer 12 van de wereld. Griekspoor kreeg een matchpoint in de tweede tiebreak, maar kon die kans op de opslag van Tsitsipas niet verzilveren. Griekspoor: "Het doet pijn, maar ik ben toch ook wel trots op mezelf."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (28) wist in de tweede ronde van het ABN AMRO Open tegen Stefanos Tsitsipas (26) niet opnieuw boven zichzelf uit te stijgen. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets strijdend ten onder tegen de als zesde geplaatste Griek: 7-6 (5) 6-7 (6) 5-7. Daarmee is de laatste Nederlander uit het tennistoernooi van Rotterdam verdwenen.
6 uur geledenGÄVLE (ANP) - De Nederlandse ijshockeysters hebben op het olympisch kwalificatietoernooi in het Zweedse Gävle de eerste wedstrijd verloren. Denemarken was met 3-1 te sterk. Bieke van Nes scoorde voor Oranje.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Drievoudig olympisch kampioene Irene Schouten schaatst zaterdag, twee maanden na de geboorte van haar zoontje, weer een marathon in Heerenveen. Dat maakt de 32-jarige Noord-Hollandse bekend via Instagram.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland doet volgend jaar met ongeveer veertig sporters mee aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat is de schatting van sportkoepel NOC*NSF, zei directeur topsport André Cats donderdag. Vier jaar geleden bestond de formatie van TeamNL in Beijing uit 41 atleten.
9 uur geleden