Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel ongenaakbaar naar derde wereldtitel veldrijden

Van der Poel ongenaakbaar naar derde wereldtitel veldrijden

DÜBENDORF (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zwitserse Dübendorf voor de derde keer wereldkampioen veldrijden geworden. De 25-jarige titelverdediger was op een modderig parcours veel beter dan de rest. Al in de eerste ronde kwam hij alleen op kop. De concurrentie kon alleen strijden voor zilver. Dat ging naar de Brit Thomas Pidcock. De Belg Toon Aerts werd derde.

Van der Poel was in 2015 de jongste wereldkampioen ooit. De drie daaropvolgende jaren werd hij telkens afgetroefd door de Belg Wout van Aert, maar vorig jaar in het Deense Bogense volgde eindelijk zijn tweede wereldtitel. Hij kleurde het jaar daarna verder met onder meer overwinningen als mountainbiker en een memorabele zege op de weg in de Amstel Gold Race.

Met een nieuwe wereldtitel op zak neemt Van der Poel nu weer afscheid van het veld. Hij gaat zich in eerste instantie richten op het voorjaar op de weg. Daarna gaat de blik op de mountainbike, de discipline waarop hij bij de Olympische Spelen in Tokio op goud mikt.

Geen moment zwakte

Van der Poel was zoals verwacht als eerste weg met vijf Belgen die zijn wiel probeerden te houden. Op het open parcours had de wind vrij spel. Op de modderige stroken was alleen Aerts, de winnaar van de wereldbeker, in staat de titelverdediger nog even bij te houden. Echt snelheid maken was bijna niet mogelijk. Het was duwen door de modder, niet per se de favoriete ondergrond van Van der Poel. Die toonde zich echter al in de eerste ronde een klasse apart. Kort voor de eerste doorkomst, nam hij definitief afscheid van Aerts. De Belg had op dat moment alleen nog zijn landgenoot Eli Iserbyt in zijn buurt.

Na twee ronden was het verschil al opgelopen tot een kleine 50 seconden op Aerts, Iserbyt, Michael Vanthourenhout en de aangesloten Pidcock. De Brit vond het tempo van de achtervolgers te gezapig en blies de strijd om het zilver bij het ingaan van de vierde ronde nieuw leven in. Een aanval bracht de wereldkampioen bij de beloften van vorig jaar in een niemandsland tussen Van der Poel en het clubje Belgen. Halverwege de wedstrijd moest Pidcock 1 minuut en 9 seconden toegeven op Van der Poel, die geen moment van zwakte kende.

Bij het ingaan van de laatste ronde naderde Aerts Pidcock weer tot op 7 seconden. Maar de jonge Brit hield stand en werd 'best of the rest', het maximaal haalbare.

Meer uit Sport

International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

37 minuten geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

40 minuten geleden
Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

1 uur geleden
Pogacar boekt derde ritzege in Ronde van Romandië

CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.

3 uur geleden
Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

16 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

16 uur geleden