Van der Poel en Van Vleuten jagen op nieuw succes in Vlaanderen
ANTWERPEN (ANP) - Na het wegvallen van Wout van Aert is Mathieu van der Poel de topfavoriet in de Ronde van Vlaanderen, de klassieker die zondag om 10.00 uur in Antwerpen van start gaat. Van Aert zit thuis met een coronabesmetting. Van der Poel heeft nog niet veel wedstrijdkilometers in de benen na een rustpauze wegens slepende rugklachten, maar won sinds zijn rentree twee weken geleden wel al twee keer. Woensdag was de kopman van Alpecin-Fenix nog de beste in Dwars door Vlaanderen.
Van der Poel won 'de Ronde' al in 2020 na een meeslepend duel met Van Aert. Vorig jaar werd hij tweede achter de Deen Kasper Asgreen.
De mannen finishen naar verwachting rond 16.30 uur in Oudenaarde. De vrouwen, die om 13.25 uur in diezelfde plaats vertrekken, zullen rond 17.45 uur de finish bereiken. Dan wordt duidelijk wie de opvolgster is van Annemiek van Vleuten. Misschien is het de renster van Movistar zelf wel, eerder won ze de Ronde van Vlaanderen ook al in 2011.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
18 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
23 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geleden