Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Burg wil asielzoekers in grotere locaties opvangen

Van der Burg wil asielzoekers in grotere locaties opvangen

DEN HAAG (ANP) - In de zoektocht naar een oplossing voor de aanhoudende problemen bij de opvang van asielzoekers in Ter Apel, kijkt staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) ook naar grotere locaties. "Maar dat kost gewoon tijd", aldus Van der Burg.

Gesprekken over een tweede aanmeldcentrum, ook om Ter Apel te ontlasten, worden volgende week voortgezet, zei de staatssecretaris in reactie op de blijvende problemen in Ter Apel, waar in de nacht van dinsdag op woensdag weer veel asielzoekers op stoelen moesten slapen.

Het ministerie van Justitie en Veiligheid is daarnaast met enkele gemeenten in gesprek over locaties waar minimaal duizend asielzoekers een paar maanden kunnen blijven. "Grootschaliger opvanglocaties kunnen voor een belangrijk deel voor verlichting zorgen op de asielopvang, voornamelijk in Ter Apel. Het gaat erom dat we zo snel mogelijk en op een duurzame manier, rust brengen in het asielsysteem", laat een woordvoerder van Van der Burg weten.

Rouleringssysteem

Op basis van documenten die de politieke redactie van RTL in handen heeft, denkt het kabinet aan megalocaties als tenten, sporthallen en op het water. Van der Burg wil niet ingaan op gesprekken die over grootschaliger opvang met gemeenten worden gevoerd.

Van der Burg meldde vorige week dat er per 1 juni een oplossing was gevonden voor de problemen in Ter Apel. Bij toerbeurt zouden telkens vier veiligheidsregio's twee weken lang ieder 150 opvangplekken regelen. Dit blijkt nu onvoldoende, ziet de staatssecretaris. "Het rouleringssysteem is van de grond gekomen. Vier veiligheidsregio's hebben 600 plekken gerealiseerd." Die zitten nu vol, en de maatregel is onvoldoende. "Het probleem is nog niet opgelost; die 600 extra plekken blijken niet genoeg te zijn."

Gebrek aan woonruimte

De staatssecretaris heeft de veiligheidsregio's nu gevraagd daar zo snel mogelijk zes keer 150 van te maken; zes veiligheidsregio's die elk 150 asielzoekers opvangen waarmee er 900 extra plekken beschikbaar komen. Bottleneck zijn de statushouders die recht hebben op een huis, maar vanwege een gebrek aan woonruimte, noodgedwongen in asielzoekerscentra moeten blijven, stelt Van der Burg. "Ze kunnen gewoon niet weg."

Hij verwijt dat de gemeenten niet. "Statushouders blijven binnen, terwijl er aan de voorkant asielzoekers bij komen."

Meer uit Binnenland

Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

2 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

5 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

10 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

10 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

12 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

13 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

13 uur geleden