Van der Breggen wint voor derde keer wielerkoers Giro Rosa
MOTTA MONTECORVINO (ANP) - Anna van der Breggen heeft voor de derde keer in haar carrière de Giro Rosa gewonnen. De 30-jarige wielrenster van Boels-Dolmans zag haar leidende positie niet meer in gevaar komen in de afsluitende negende etappe met start in finish in Motta Montecorvino. De ritzege ging na 109,9 kilometer naar de Française Évita Muzic.
Van der Breggen nam in de achtste etappe de leiderstrui over van de Poolse Katarzyna Niewiadoma. Annemiek van Vleuten, de leidster die op weg leek naar de eindzege, was die dag met een gebroken pols na een val in de zevende rit niet meer van start gegaan.
In de negende etappe zag Van der Breggen een grote groep wegrijden zonder bedreigingen voor haar eerste plaats. Onder anderen de Nederlandse rensters Ellen van Dijk en Sabrina Stultiens maakten deel uit van die groep. Van Dijk, die Van Vleuten donderdag vervangt op de individuele tijdrit bij de WK wielrennen in Imola, finishte als vijfde. Stultiens werd zevende.
Van der Breggen won de Ronde van Italië voor vrouwen al in 2015 en 2017. Vorig jaar eindigde ze als tweede achter Van Vleuten. De Zwolse, die volgend jaar na de Olympische Spelen haar loopbaan beëindigt, veroverde vorige maand in Plouay de Europese titel tijdrijden. In Imola gaat ze donderdag op jacht naar de wereldtitel op dat onderdeel, maar geldt ze op het lastige parcours vooral als de favoriet voor de wegrace. Van der Breggen werd eerder in Innsbruck (2018) wereldkampioene op de weg. Ze is ook de regerend olympisch kampioene van Rio 2016 en de regerend Nederlands kampioene.
In het eindklassement hield Van der Breggen de Poolse Katarzyna Niewiadoma en de Italiaanse Elisa Longo Borghini achter zich.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geleden