Van der Breggen wint voor derde keer wielerkoers Giro Rosa
MOTTA MONTECORVINO (ANP) - Anna van der Breggen heeft voor de derde keer in haar carrière de Giro Rosa gewonnen. De 30-jarige wielrenster van Boels-Dolmans zag haar leidende positie niet meer in gevaar komen in de afsluitende negende etappe met start in finish in Motta Montecorvino. De ritzege ging na 109,9 kilometer naar de Française Évita Muzic.
Van der Breggen nam in de achtste etappe de leiderstrui over van de Poolse Katarzyna Niewiadoma. Annemiek van Vleuten, de leidster die op weg leek naar de eindzege, was die dag met een gebroken pols na een val in de zevende rit niet meer van start gegaan.
In de negende etappe zag Van der Breggen een grote groep wegrijden zonder bedreigingen voor haar eerste plaats. Onder anderen de Nederlandse rensters Ellen van Dijk en Sabrina Stultiens maakten deel uit van die groep. Van Dijk, die Van Vleuten donderdag vervangt op de individuele tijdrit bij de WK wielrennen in Imola, finishte als vijfde. Stultiens werd zevende.
Van der Breggen won de Ronde van Italië voor vrouwen al in 2015 en 2017. Vorig jaar eindigde ze als tweede achter Van Vleuten. De Zwolse, die volgend jaar na de Olympische Spelen haar loopbaan beëindigt, veroverde vorige maand in Plouay de Europese titel tijdrijden. In Imola gaat ze donderdag op jacht naar de wereldtitel op dat onderdeel, maar geldt ze op het lastige parcours vooral als de favoriet voor de wegrace. Van der Breggen werd eerder in Innsbruck (2018) wereldkampioene op de weg. Ze is ook de regerend olympisch kampioene van Rio 2016 en de regerend Nederlands kampioene.
In het eindklassement hield Van der Breggen de Poolse Katarzyna Niewiadoma en de Italiaanse Elisa Longo Borghini achter zich.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
10 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
12 uur geleden