Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Breggen verovert wereldtitel tijdrijden

Van der Breggen verovert wereldtitel tijdrijden

IMOLA (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen is voor het eerst in haar loopbaan wereldkampioene tijdrijden geworden. Op de openingsdag van de WK in het Italiaanse Imola was Van der Breggen over ruim 31 kilometer 15 seconden sneller dan de Zwitserse Marlen Reusser. Ellen van Dijk was goed voor de derde tijd. De Amerikaanse titelverdedigster Chloé Dygert leek op weg naar prolongatie van haar wereldtitel, maar vloog, kort nadat ze de beste tussentijd had geklokt, uit de bocht.

Van der Breggen was al vier keer als tweede geëindigd maar veroverde nu, een kleine week na haar zege in de Giro Rosa, eindelijk de wereldtitel in het tijdrijden. Van Dijk verving Annemiek van Vleuten die zich na een zware val in de Giro Rosa had afgemeld voor de tijdrit. Van Dijk gaf een halve minuut toe op Van der Breggen die vorige maand al de Europese titel had veroverd.

Het is nog niet duidelijk hoe Dygert eraan toe is. Ze verloor de macht over het stuur en ramde de vangrail. Daarna verdween ze uit het zicht van de camera. De eerste berichten luiden dat ze bij kennis is. Opmerkelijk aan Dygert was dat ze sinds ze vorig jaar haar eerste wereldtitel op de tijdrit veroverde geen wegwedstrijd reed. Nadat ze deelnam aan de WK baanwielrennen in Berlijn in februari bleef ze na de opkomst van het coronavirus thuis in Idaho.

Van der Breggen (30) rijdt normaal voor de ploeg Boels-Dolmans. Volgend jaar gaat ze na de Olympische Spelen van Tokio haar loopbaan beëindigen. Ze geldt zaterdag als een van de favorieten voor de wegrace op een zwaar parcours. Eerder werd ze twee jaar geleden in Innsbruck al wereldkampioene op de weg. Ook toen deed ze dat op een lastig parcours met veel hoogtemeters.

De WK wielrennen zouden eigenlijk in het Zwitserse Aigle-Martigny worden gehouden maar vanwege de coronamaatregelen in dat land moest een andere locatie worden gezocht. Dat werd het racecircuit van Imola en omgeving waar tot en met zondag om de wereldtitels wordt gereden.

Meer uit Sport

Flamengo op WK voor clubs na rust langs Chelsea

PHILADELPHIA (ANP) - Flamengo heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voor clubs gewonnen. De koploper uit de Braziliaanse voetbalcompetitie rekende in Philadelphia na rust af met Chelsea: 3-1.

14 uur geleden
Discuswerpster Van Klinken weer tweede in Diamond League

PARIJS (ANP) - Discuswerpster Jorinde van Klinken is opnieuw als tweede geëindigd bij een wedstrijd uit de Diamond League. De 25-jarige Nederlandse kwam in Parijs tot een afstand van 66,42 meter. Dat was tot dusverre haar beste prestatie van dit seizoen. De zege ging naar de Amerikaanse Valarie Allman met 67,56 meter.

15 uur geleden
Alcaraz na lang gevecht met Munar snel klaar met Rinderknech

LONDEN (ANP/RTR) - Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het grastoernooi van Queen's bereikt. De als eerste geplaatste Spanjaard rekende in twee sets af met de Fransman Arthur Rinderknech, die als lucky loser tot het hoofdschema was toegelaten. Het werd 7-5 6-4.

16 uur geleden
Tennisser Zverev bereikt halve finales Halle na zege op Cobolli

HALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finales van het grastoernooi van Halle. De als tweede geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (6) te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli, de nummer 24 van de wereld.

18 uur geleden
Belg Meeus sprint naar ritzege in Ronde van Zwitserland

NEUHAUSEN AM RHEINFALL (ANP/BELGA) - Jordi Meeus heeft vrijdag de zesde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Belgische wielrenner van Red Bull Bora-hansgrohe bleef na een 186,7 kilometer lange rit tussen Chur en Neuhausen am Rheinfall de Italiaan Davide Ballerini in de massasprint voor. De Brit Lewis Askey werd derde.

19 uur geleden
Honkballer Bogaerts belangrijk voor San Diego Padres

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Honkballer Xander Bogaerts heeft weer eens zijn waarde bewezen voor San Diego Padres. Mede dankzij een homerun van de international van het Koninkrijksteam wonnen de Padres met 5-3 van de Los Angeles Dodgers van sterspeler Shohei Ohtani.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch kampioen Metsemakers stopt als roeier

AMSTELVEEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Koen Metsemakers beëindigt zijn roeicarrière. De 33-jarige sporter kiest voor een maatschappelijke loopbaan in de zorg.

1 dag geleden