Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Boomen keert met een benutte strafschop terug bij Ajax

Van den Boomen keert met een benutte strafschop terug bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Branco van den Boomen vierde zijn rentree bij Ajax met een benutte strafschop in blessuretijd van het thuisduel met Bodø/Glimt in de tussenronde van de Conference League (1-2). Zes minuten later zag hij Steven Berghuis nog gelijkmaken (2-2). "De blijdschap overheerst toch wel", zei hij. "Ook al was het een uur lang zeker niet goed."

Van den Boomen keerde in de 71e minuut van het duel met de kampioen van Noorwegen onder ovationeel applaus terug bij Ajax. Het had er veel van weg dat veel supporters juichten omdat Kenneth Taylor werd gewisseld. Maar voor Van den Boomen voelde dat anders. "Ik genoot van dat onthaal", zei hij.

De 28-jarige Van den Boomen verliet afgelopen zomer Toulouse voor Ajax, waar hij ook al in de jeugd speelde. Hij begon met torenhoge verwachtingen, maar zakte met de recordkampioen van Nederland eind oktober naar een historische laatste plaats van de Eredivisie. Van den Boomen raakte ook nog eens geblesseerd aan een knie. Zo erg dat een operatie nodig was.

Perspectief op plaatsing

"Tijdens mijn afwezigheid zijn we naar de vijfde plek geklommen", vertelde Van den Boomen. "Maar we bleven ook dezelfde dingen fout doen. Ook tegen Bodø/Glimt zetten we weer niet goed druk en verdedigden we soms niet goed. Dan kom je in de problemen."

Ajax leek op weg naar een kansloze nederlaag tegen de kampioen van Noorwegen (0-2). Maar in de slotfase van het duel werd duidelijk dat Bodø/Glimt wedstrijdritme mist en midden in een lange winterstop zit. De bezoekers werden moe, met twee tegentreffers in blessuretijd als gevolg. Daardoor heeft Ajax toch weer perspectief voor de return van volgende week om een plek in de achtste finales.

Strafschop opgeëist

Brian Brobbey kreeg een strafschop omdat Odin Bjørtuft aan zijn shirt ging hangen. Bij afwezigheid van de geblesseerde Steven Bergwijn mocht Berghuis de penalty nemen. "Maar ik vroeg aan hem of ik mocht schieten", vertelde Van den Boomen. "Ik nam de strafschoppen bij Toulouse ook."

Kjetil Haug, de keeper van de kampioen van Noorwegen, speelde samen met Van den Boomen bij Toulouse. "Maar ik schoot de bal in de hoek die hij niet verwachtte", lachte de middenvelder uit Brabant. "Hij kwam nog dicht bij de bal, maar was toch te laat."

NEC

Ajax speelt zondag tegen NEC. "Ik ben er lang uit geweest, maar ik kan dan denk ik wel een half uur of 45 minuten spelen", zei Van den Boomen, die blij is met de komst van Jordan Henderson. "We hebben zo'n ervaren middenvelder nodig", zei hij. "Ja, ik denk dat ik samen met hem kan spelen. Dat heb ik net in de slotfase van dit duel ook gedaan."

Meer uit Voetbal

Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

47 minuten geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

10 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

12 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

12 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

12 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

14 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

15 uur geleden