Van den Boomen keert met een benutte strafschop terug bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Branco van den Boomen vierde zijn rentree bij Ajax met een benutte strafschop in blessuretijd van het thuisduel met Bodø/Glimt in de tussenronde van de Conference League (1-2). Zes minuten later zag hij Steven Berghuis nog gelijkmaken (2-2). "De blijdschap overheerst toch wel", zei hij. "Ook al was het een uur lang zeker niet goed."
Van den Boomen keerde in de 71e minuut van het duel met de kampioen van Noorwegen onder ovationeel applaus terug bij Ajax. Het had er veel van weg dat veel supporters juichten omdat Kenneth Taylor werd gewisseld. Maar voor Van den Boomen voelde dat anders. "Ik genoot van dat onthaal", zei hij.
De 28-jarige Van den Boomen verliet afgelopen zomer Toulouse voor Ajax, waar hij ook al in de jeugd speelde. Hij begon met torenhoge verwachtingen, maar zakte met de recordkampioen van Nederland eind oktober naar een historische laatste plaats van de Eredivisie. Van den Boomen raakte ook nog eens geblesseerd aan een knie. Zo erg dat een operatie nodig was.
Perspectief op plaatsing
"Tijdens mijn afwezigheid zijn we naar de vijfde plek geklommen", vertelde Van den Boomen. "Maar we bleven ook dezelfde dingen fout doen. Ook tegen Bodø/Glimt zetten we weer niet goed druk en verdedigden we soms niet goed. Dan kom je in de problemen."
Ajax leek op weg naar een kansloze nederlaag tegen de kampioen van Noorwegen (0-2). Maar in de slotfase van het duel werd duidelijk dat Bodø/Glimt wedstrijdritme mist en midden in een lange winterstop zit. De bezoekers werden moe, met twee tegentreffers in blessuretijd als gevolg. Daardoor heeft Ajax toch weer perspectief voor de return van volgende week om een plek in de achtste finales.
Strafschop opgeëist
Brian Brobbey kreeg een strafschop omdat Odin Bjørtuft aan zijn shirt ging hangen. Bij afwezigheid van de geblesseerde Steven Bergwijn mocht Berghuis de penalty nemen. "Maar ik vroeg aan hem of ik mocht schieten", vertelde Van den Boomen. "Ik nam de strafschoppen bij Toulouse ook."
Kjetil Haug, de keeper van de kampioen van Noorwegen, speelde samen met Van den Boomen bij Toulouse. "Maar ik schoot de bal in de hoek die hij niet verwachtte", lachte de middenvelder uit Brabant. "Hij kwam nog dicht bij de bal, maar was toch te laat."
NEC
Ajax speelt zondag tegen NEC. "Ik ben er lang uit geweest, maar ik kan dan denk ik wel een half uur of 45 minuten spelen", zei Van den Boomen, die blij is met de komst van Jordan Henderson. "We hebben zo'n ervaren middenvelder nodig", zei hij. "Ja, ik denk dat ik samen met hem kan spelen. Dat heb ik net in de slotfase van dit duel ook gedaan."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
16 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
17 uur geleden