Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Boomen keert met een benutte strafschop terug bij Ajax

Van den Boomen keert met een benutte strafschop terug bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Branco van den Boomen vierde zijn rentree bij Ajax met een benutte strafschop in blessuretijd van het thuisduel met Bodø/Glimt in de tussenronde van de Conference League (1-2). Zes minuten later zag hij Steven Berghuis nog gelijkmaken (2-2). "De blijdschap overheerst toch wel", zei hij. "Ook al was het een uur lang zeker niet goed."

Van den Boomen keerde in de 71e minuut van het duel met de kampioen van Noorwegen onder ovationeel applaus terug bij Ajax. Het had er veel van weg dat veel supporters juichten omdat Kenneth Taylor werd gewisseld. Maar voor Van den Boomen voelde dat anders. "Ik genoot van dat onthaal", zei hij.

De 28-jarige Van den Boomen verliet afgelopen zomer Toulouse voor Ajax, waar hij ook al in de jeugd speelde. Hij begon met torenhoge verwachtingen, maar zakte met de recordkampioen van Nederland eind oktober naar een historische laatste plaats van de Eredivisie. Van den Boomen raakte ook nog eens geblesseerd aan een knie. Zo erg dat een operatie nodig was.

Perspectief op plaatsing

"Tijdens mijn afwezigheid zijn we naar de vijfde plek geklommen", vertelde Van den Boomen. "Maar we bleven ook dezelfde dingen fout doen. Ook tegen Bodø/Glimt zetten we weer niet goed druk en verdedigden we soms niet goed. Dan kom je in de problemen."

Ajax leek op weg naar een kansloze nederlaag tegen de kampioen van Noorwegen (0-2). Maar in de slotfase van het duel werd duidelijk dat Bodø/Glimt wedstrijdritme mist en midden in een lange winterstop zit. De bezoekers werden moe, met twee tegentreffers in blessuretijd als gevolg. Daardoor heeft Ajax toch weer perspectief voor de return van volgende week om een plek in de achtste finales.

Strafschop opgeëist

Brian Brobbey kreeg een strafschop omdat Odin Bjørtuft aan zijn shirt ging hangen. Bij afwezigheid van de geblesseerde Steven Bergwijn mocht Berghuis de penalty nemen. "Maar ik vroeg aan hem of ik mocht schieten", vertelde Van den Boomen. "Ik nam de strafschoppen bij Toulouse ook."

Kjetil Haug, de keeper van de kampioen van Noorwegen, speelde samen met Van den Boomen bij Toulouse. "Maar ik schoot de bal in de hoek die hij niet verwachtte", lachte de middenvelder uit Brabant. "Hij kwam nog dicht bij de bal, maar was toch te laat."

NEC

Ajax speelt zondag tegen NEC. "Ik ben er lang uit geweest, maar ik kan dan denk ik wel een half uur of 45 minuten spelen", zei Van den Boomen, die blij is met de komst van Jordan Henderson. "We hebben zo'n ervaren middenvelder nodig", zei hij. "Ja, ik denk dat ik samen met hem kan spelen. Dat heb ik net in de slotfase van dit duel ook gedaan."

Meer uit Voetbal

Feyenoord verhuurt verdediger Plug aan FC Dordrecht

ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.

41 minuten geleden
Ajax maakt einde aan huurovereenkomst van McConnell

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.

42 minuten geleden
Arbiter Nijhuis rest van het seizoen uitgeschakeld door blessure

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.

3 uur geleden
Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

13 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

14 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

15 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

15 uur geleden