Van de Zandschulp verliest eerste duel op Amerikaanse hardcourt
WINSTON SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zijn eerste wedstrijd op het Amerikaanse hardcourt verloren. De mondiale nummer 75 moest in de openingsronde van het ATP-toernooi van Winston-Salem met 6-1 7-6 (3) zijn meerdere erkennen in de Fransman Arthur Cazaux, de nummer 93 van de wereld.
In de tweede set gaf Van de Zandschulp (28) een 3-0-voorsprong uit handen. Hij kwam met 5-3 achter, maar wist er toch nog een tiebreak uit te slepen. Daarin benutte de Fransman zijn eerste wedstrijdpunt. De partij duurde een uur en 40 minuten.
Van de Zandschulp deed de afgelopen twee weken niet mee aan de masterstoernooien van Montreal en Cincinnati en reisde later af naar de Verenigde Staten. Volgende week begint daar met de US Open het laatste grandslamtoernooi van het jaar.
Twee jaar geleden haalde Van de Zandschulp nog de halve finales in Winston-Salem.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
11 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden