Van de Zandschulp twijfelt of hij zich al op Ahoy gaat richten
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp twijfelt of hij in aanloop naar het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam nog zijn opwachting gaat maken in Montpellier. De beste tennisser van Nederland heeft een druk schema voor de boeg.
"Ik moet kijken of ik in Montpellier ga spelen, even kijken hoe ik thuis aankom. Anders is het een lange reeks", zei Van de Zandschulp.
Het toernooi van Montpellier begint maandag over een week en wordt gevolgd door het toernooi van Rotterdam in Ahoy. Voor dat toernooi heeft Van de Zandschulp van toernooidirecteur Richard Krajicek een wildcard ontvangen.
"Daarna speel ik nog de toernooien van Doha, Dubai, Daviscup, Indian Wells en Miami. Dat is een heel vol schema. Dus ik moet even kijken hoe ik me fysiek voel en welk toernooi ik misschien schrap, want het is vol schema."
Van de Zandschulp kijkt met een goed gevoel terug op de eerste weken van 2022. "Ik heb veel wedstrijden gespeeld, goede overwinningen geboekt en goed tennis laten zien. Het is een succesvolle trip geweest, waar ik het jaar wel mee kan beginnen."
De 26-jarige Van de Zandschulp stijgt na de Australian Open ongeveer naar plek 50 op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
1 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
3 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
8 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
13 uur geleden