Van de Zandschulp twijfelt of hij zich al op Ahoy gaat richten
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp twijfelt of hij in aanloop naar het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam nog zijn opwachting gaat maken in Montpellier. De beste tennisser van Nederland heeft een druk schema voor de boeg.
"Ik moet kijken of ik in Montpellier ga spelen, even kijken hoe ik thuis aankom. Anders is het een lange reeks", zei Van de Zandschulp.
Het toernooi van Montpellier begint maandag over een week en wordt gevolgd door het toernooi van Rotterdam in Ahoy. Voor dat toernooi heeft Van de Zandschulp van toernooidirecteur Richard Krajicek een wildcard ontvangen.
"Daarna speel ik nog de toernooien van Doha, Dubai, Daviscup, Indian Wells en Miami. Dat is een heel vol schema. Dus ik moet even kijken hoe ik me fysiek voel en welk toernooi ik misschien schrap, want het is vol schema."
Van de Zandschulp kijkt met een goed gevoel terug op de eerste weken van 2022. "Ik heb veel wedstrijden gespeeld, goede overwinningen geboekt en goed tennis laten zien. Het is een succesvolle trip geweest, waar ik het jaar wel mee kan beginnen."
De 26-jarige Van de Zandschulp stijgt na de Australian Open ongeveer naar plek 50 op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse kickbokser Levi Rigters maakt de overstap naar het mixed martial arts (MMA). De 30-jarige vechtsporter begint zijn carrière in de kooi bij de Levels Fight League (LFL) en hoopt op een gegeven moment aan te sluiten bij de Amerikaanse organisatie UFC.
4 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft de Tour de France verlaten. Dat meldt zijn ploeg Uno-X Mobility donderdagavond. Træen kwam donderdag tijdens de etappe door de Pyreneeën ten val in de afdaling van de Col du Tourmalet. Hij was op dat moment nog drager van de gele leiderstrui. De Noor reed de etappe wel uit, maar finishte op bijna een halfuur van de winnaar en nieuwe geletruidrager Tadej Pogačar.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.
17 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.
18 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).
19 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.
19 uur geleden