Van de Zandschulp stunt met Daviscupzege op Amerikaan Paul
SPLIT (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft donderdag in het eerste duel met de Verenigde Staten bij de Daviscup Finals verrassend met 7-6 (2) 6-2 gewonnen van Tommy Paul. Daarmee staat Nederland nu 1-0 voor in de tweede groepswedstrijd.
De naar de 68e plek afgezakte Veenendaler toonde na een matige periode weer eens zijn beste tennis. Hij serveerde goed, maakte weinig fouten en zette Paul, de nummer 13 van de wereld, continu onder druk met harde slagen. Ook in de servicegames van de Amerikaan zat Van de Zandschulp er regelmatig dichtbij, al vielen er in de eerste set geen breaks. Op 5-5 kwam de Nederlander in zijn eigen game nog op 0-30, maar daar serveerde hij zich knap onderuit. Uiteindelijk domineerde hij in de tiebreak: 7-2.
In de tweede set veranderde er weinig aan het spel van Van de Zandschulp. Met hard en variërend tennis hield hij de druk op Paul, die daardoor meer meters moest maken dan de Nederlander. Dat leidde tot een break op 2-2 in het voordeel van de Nederlander, die hij niet meer weggaf. Na nog een break sleepte hij de tweede set binnen. Na afloop reageerde Van de Zandschulp opgelucht: "Het is een zwaar seizoen en ik denk dat ik vijf maanden geleden voor het laatst zo goed speelde als vandaag. Ik hoop dat met deze voorsprong de druk ook wat wegneemt bij Tallon", waarmee hij vooruitblikte op de volgende wedstrijd in de groep.
Griekspoor
Tallon Griekspoor speelt donderdag namelijk nog tegen Frances Tiafoe, die bij de US Open ruim een week geleden nog de kwartfinales bereikte. Na die enkelpartij spelen Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop nog hun dubbelpartij tegen Austin Krajicek en Rajeev Ram.
Bij Nederland zitten naast de VS ook Finland en Kroatië nog in de groep. De Nederlandse tennissers versloegen de Finnen eerder al met 2-1, terwijl de Amerikanen afrekenden met Kroatië. Zaterdag en zondag worden de laatste groepswedstrijden gespeeld.
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
1 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
3 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
5 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
7 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
8 uur geleden