Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp is fit voor Daviscup, maar nog beetje onwennig

Van de Zandschulp is fit voor Daviscup, maar nog beetje onwennig

AMSTELVEEN (ANP) - Botic van de Zandschulp is fit om te spelen met Nederland in de groepsronde van de Daviscup Finals in het Kroatische Split. De 27-jarige tennisser speelde nog maar drie partijen sinds hij hersteld is van zijn enkelblessure, maar is dinsdag inzetbaar tegen Finland.

"Ik ben fit genoeg anders was ik hier ook niet geweest. Ik heb op de US Open gespeeld, als ik dinsdag moet spelen, kan ik spelen", zegt hij over het eerste duel in de groep met verder de Verenigde Staten en Kroatië. "Het gaat beter dan een aantal weken geleden. Het is best snel gegaan, ik ben naar Amerika gegaan en heb daar toch nog kunnen spelen, wat ik niet had verwacht."

Van de Zandschulp dacht dat hij eigenlijk helemaal niet zou spelen in de Verenigde Staten. Hij verloor een partij op het toernooi van Winston-Salem en kwam op de US Open tot de tweede ronde, waarin hij verloor van de Brit Daniel Evans. "Elke dag gaat het beter. Het is nog niet hoe het moet zijn, maar het is goed genoeg om mee te spelen."

Door enkel gegaan

De tennisser ging na Wimbledon in de trainingen door zijn enkel en had een zo goed als afgescheurde enkelband. Hij zat enkele weken thuis in een softcase, een soort flexibel gips. Daarvoor had hij in het voorjaar ook al te kampen met een voetblessure.

"Mijn linkervoet is wel aan de beurt geweest dit jaar", zegt hij. "Het is al een tijdje niet goed en ik heb al vijf maanden pijn aan mijn voet. Dat maakt het niet gemakkelijker, maar het is iets waar ik op het moment mee moet omgaan. Ik hoop dat ik aan het einde van het jaar dit hoofdstuk kan afsluiten."

Vertrouwen

Ook mentaal heeft die linkervoet impact op de tennisser. "Ik wil ook mijn beste tennis spelen en vrijuit kunnen spelen. Dat is op sommige momenten lastig. Ik heb wedstrijden nodig om weer het gevoel te krijgen met bewegen. Dat gaat in trainingen best goed, ik hoop dat ook weer in wedstrijden te krijgen."

Zodra hij de baan op gaat, doet Van de Zandschulp dat met vertrouwen. "Als ik geen vertrouwen in mijn voet zou hebben, zou ik niet spelen. Als je niet vertrouwt op je bewegen, dan is het hedendaags tennis heel moeilijk. Op zich kan ik goed bewegen. Het is af en toe nog een beetje onwennig, maar het is niet zo dat ik bang ben om de hoek in te gaan."

Daviscup Finals

Vorig jaar boekte hij in de Daviscup Finals knappe zeges op de Brit Cameron Norrie en de Amerikaan Taylor Fritz. "Ik weet niet hoe hoog ze toen stonden, rond de tiende plaats denk ik. Dat zijn mooie overwinningen. Dat we als team van beide landen wonnen, was heel knap. Dat gaf een boost, zo gaan we er nu ook in."

Meer uit Sport

Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

11 uur geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

12 uur geleden
Elektrische raceklasse Formule E in 2027 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.

13 uur geleden
Zwemmer Korstanje voorlopig niet in actie door rugproblemen

EINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.

14 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez 'is rood' en blijft langer bij Ducati

ASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.

15 uur geleden
Basketbalvedette Antetokounmpo staat voor grote transfer

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - Basketbalvedette Giannis Antetokounmpo staat voor een grote transfer in de NBA. Volgens Amerikaanse media als Associated Press en ESPN verruilt de 31-jarige Griek Milwaukee Bucks voor Miami Heat. In de ruil vergezelt Bobby Portis hem naar Miami. Daar krijgen de Bucks vier spelers en de nodige voordelen bij het kiezen van nieuwe spelers in de draft voor terug.

17 uur geleden
Franse presentatrice van tv om kritiek op Belgische WK-speler

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.

23 uur geleden