Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp is fit voor Daviscup, maar nog beetje onwennig

Van de Zandschulp is fit voor Daviscup, maar nog beetje onwennig

AMSTELVEEN (ANP) - Botic van de Zandschulp is fit om te spelen met Nederland in de groepsronde van de Daviscup Finals in het Kroatische Split. De 27-jarige tennisser speelde nog maar drie partijen sinds hij hersteld is van zijn enkelblessure, maar is dinsdag inzetbaar tegen Finland.

"Ik ben fit genoeg anders was ik hier ook niet geweest. Ik heb op de US Open gespeeld, als ik dinsdag moet spelen, kan ik spelen", zegt hij over het eerste duel in de groep met verder de Verenigde Staten en Kroatië. "Het gaat beter dan een aantal weken geleden. Het is best snel gegaan, ik ben naar Amerika gegaan en heb daar toch nog kunnen spelen, wat ik niet had verwacht."

Van de Zandschulp dacht dat hij eigenlijk helemaal niet zou spelen in de Verenigde Staten. Hij verloor een partij op het toernooi van Winston-Salem en kwam op de US Open tot de tweede ronde, waarin hij verloor van de Brit Daniel Evans. "Elke dag gaat het beter. Het is nog niet hoe het moet zijn, maar het is goed genoeg om mee te spelen."

Door enkel gegaan

De tennisser ging na Wimbledon in de trainingen door zijn enkel en had een zo goed als afgescheurde enkelband. Hij zat enkele weken thuis in een softcase, een soort flexibel gips. Daarvoor had hij in het voorjaar ook al te kampen met een voetblessure.

"Mijn linkervoet is wel aan de beurt geweest dit jaar", zegt hij. "Het is al een tijdje niet goed en ik heb al vijf maanden pijn aan mijn voet. Dat maakt het niet gemakkelijker, maar het is iets waar ik op het moment mee moet omgaan. Ik hoop dat ik aan het einde van het jaar dit hoofdstuk kan afsluiten."

Vertrouwen

Ook mentaal heeft die linkervoet impact op de tennisser. "Ik wil ook mijn beste tennis spelen en vrijuit kunnen spelen. Dat is op sommige momenten lastig. Ik heb wedstrijden nodig om weer het gevoel te krijgen met bewegen. Dat gaat in trainingen best goed, ik hoop dat ook weer in wedstrijden te krijgen."

Zodra hij de baan op gaat, doet Van de Zandschulp dat met vertrouwen. "Als ik geen vertrouwen in mijn voet zou hebben, zou ik niet spelen. Als je niet vertrouwt op je bewegen, dan is het hedendaags tennis heel moeilijk. Op zich kan ik goed bewegen. Het is af en toe nog een beetje onwennig, maar het is niet zo dat ik bang ben om de hoek in te gaan."

Daviscup Finals

Vorig jaar boekte hij in de Daviscup Finals knappe zeges op de Brit Cameron Norrie en de Amerikaan Taylor Fritz. "Ik weet niet hoe hoog ze toen stonden, rond de tiende plaats denk ik. Dat zijn mooie overwinningen. Dat we als team van beide landen wonnen, was heel knap. Dat gaf een boost, zo gaan we er nu ook in."

Meer uit Sport

Wielrenster Vos ontbreekt in Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.

27 minuten geleden
Wielrenster Longo Borghini mist Milaan-Sanremo door ziekte

MILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.

1 uur geleden
Groenewegen sprint naar tweede zege van het seizoen in Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft de Bredene Koksijde Classic gewonnen. In een uitgedunde groep was de renner van Unibet Rose Rockets sneller in de sprint dan de Duitser Pascal Ackermann en Pavel Bittner uit Tsjechië.

1 uur geleden
Australiër McEvoy verbetert wereldrecord op 50 meter vrije slag

SHENZHEN (ANP/AFP) - De Australische zwemmer Cameron McEvoy heeft het zeventien jaar oude wereldrecord op de 50 meter vrije slag verbeterd. De Australiër was in een wedstrijd in het Chinese Shenzhen met 20,88 seconden 0,03 seconde sneller dan het oude record, dat de Braziliaan Cesar Cielo in het tijdperk van de snelle zwempakken in 2009 had neergezet.

1 uur geleden
Teambaas Wheatley verlaat F1-renstal Audi al na elf maanden

HINWIL (ANP) - Jonathan Wheatley vertrekt na elf maanden als teambaas van de Formule 1-renstal Audi. De 58-jarige Brit vertrekt om persoonlijke redenen per direct, meldt het team. Mattia Binotto, projectmanager van Audi F1, neemt de taken van de teambaas voorlopig waar.

2 uur geleden
KLM Open keert in 2027 terug naar Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.

5 uur geleden
Klaver soepeltjes naar halve finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.

6 uur geleden