Van de Zandschulp is fit voor Daviscup, maar nog beetje onwennig
AMSTELVEEN (ANP) - Botic van de Zandschulp is fit om te spelen met Nederland in de groepsronde van de Daviscup Finals in het Kroatische Split. De 27-jarige tennisser speelde nog maar drie partijen sinds hij hersteld is van zijn enkelblessure, maar is dinsdag inzetbaar tegen Finland.
"Ik ben fit genoeg anders was ik hier ook niet geweest. Ik heb op de US Open gespeeld, als ik dinsdag moet spelen, kan ik spelen", zegt hij over het eerste duel in de groep met verder de Verenigde Staten en Kroatië. "Het gaat beter dan een aantal weken geleden. Het is best snel gegaan, ik ben naar Amerika gegaan en heb daar toch nog kunnen spelen, wat ik niet had verwacht."
Van de Zandschulp dacht dat hij eigenlijk helemaal niet zou spelen in de Verenigde Staten. Hij verloor een partij op het toernooi van Winston-Salem en kwam op de US Open tot de tweede ronde, waarin hij verloor van de Brit Daniel Evans. "Elke dag gaat het beter. Het is nog niet hoe het moet zijn, maar het is goed genoeg om mee te spelen."
Door enkel gegaan
De tennisser ging na Wimbledon in de trainingen door zijn enkel en had een zo goed als afgescheurde enkelband. Hij zat enkele weken thuis in een softcase, een soort flexibel gips. Daarvoor had hij in het voorjaar ook al te kampen met een voetblessure.
"Mijn linkervoet is wel aan de beurt geweest dit jaar", zegt hij. "Het is al een tijdje niet goed en ik heb al vijf maanden pijn aan mijn voet. Dat maakt het niet gemakkelijker, maar het is iets waar ik op het moment mee moet omgaan. Ik hoop dat ik aan het einde van het jaar dit hoofdstuk kan afsluiten."
Vertrouwen
Ook mentaal heeft die linkervoet impact op de tennisser. "Ik wil ook mijn beste tennis spelen en vrijuit kunnen spelen. Dat is op sommige momenten lastig. Ik heb wedstrijden nodig om weer het gevoel te krijgen met bewegen. Dat gaat in trainingen best goed, ik hoop dat ook weer in wedstrijden te krijgen."
Zodra hij de baan op gaat, doet Van de Zandschulp dat met vertrouwen. "Als ik geen vertrouwen in mijn voet zou hebben, zou ik niet spelen. Als je niet vertrouwt op je bewegen, dan is het hedendaags tennis heel moeilijk. Op zich kan ik goed bewegen. Het is af en toe nog een beetje onwennig, maar het is niet zo dat ik bang ben om de hoek in te gaan."
Daviscup Finals
Vorig jaar boekte hij in de Daviscup Finals knappe zeges op de Brit Cameron Norrie en de Amerikaan Taylor Fritz. "Ik weet niet hoe hoog ze toen stonden, rond de tiende plaats denk ik. Dat zijn mooie overwinningen. Dat we als team van beide landen wonnen, was heel knap. Dat gaf een boost, zo gaan we er nu ook in."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.
4 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.
12 uur geleden