Van de Zandschulp gaat donderdag naar de VS en 'kijkt per dag'
AMSTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp vertrekt donderdag naar de Verenigde Staten, in de hoop over anderhalve week te kunnen deelnemen aan de US Open. In aanloop naar het laatste grandslamtoernooi van het jaar wil de nummer 47 van de wereld, herstellende van een enkelblessure, ook deelnemen in Winston-Salem (VS).
"Het gaat iedere dag iets beter, maar het wordt uitdagend. Hij vliegt donderdag naar Winston-Salem en er gaat een fysiotherapeut met hem mee. Per dag wordt zijn situatie gemonitord", aldus zijn manager Dille Rikkert. "Hij is pas net weer in training en zit nog altijd in de opbouw, maar woensdag zei hij dat het goed voelde."
Vorig jaar verloor Van de Zandschulp in de tweede ronde op de US Open, het grandslamtoernooi waar hij in 2021 zijn doorbraak beleefde. Hij reikte twee jaar geleden tot de kwartfinales. De US Open begint op maandag 28 augustus.
De 27-jarige Van de Zandschulp is sinds Wimbledon niet meer in actie gekomen. Hij meldde zich af voor een aantal graveltoernooien en miste ook de masterstoernooien van Toronto en Cincinnati. De nummer 2 van Nederland liep de enkelblessure op tijdens een fysieke training.
Meer uit Sport
SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
51 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
4 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
10 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geleden