Van de Zandschulp gaat donderdag naar de VS en 'kijkt per dag'
AMSTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp vertrekt donderdag naar de Verenigde Staten, in de hoop over anderhalve week te kunnen deelnemen aan de US Open. In aanloop naar het laatste grandslamtoernooi van het jaar wil de nummer 47 van de wereld, herstellende van een enkelblessure, ook deelnemen in Winston-Salem (VS).
"Het gaat iedere dag iets beter, maar het wordt uitdagend. Hij vliegt donderdag naar Winston-Salem en er gaat een fysiotherapeut met hem mee. Per dag wordt zijn situatie gemonitord", aldus zijn manager Dille Rikkert. "Hij is pas net weer in training en zit nog altijd in de opbouw, maar woensdag zei hij dat het goed voelde."
Vorig jaar verloor Van de Zandschulp in de tweede ronde op de US Open, het grandslamtoernooi waar hij in 2021 zijn doorbraak beleefde. Hij reikte twee jaar geleden tot de kwartfinales. De US Open begint op maandag 28 augustus.
De 27-jarige Van de Zandschulp is sinds Wimbledon niet meer in actie gekomen. Hij meldde zich af voor een aantal graveltoernooien en miste ook de masterstoernooien van Toronto en Cincinnati. De nummer 2 van Nederland liep de enkelblessure op tijdens een fysieke training.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
4 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
6 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden