Van de Beek ontbreekt bij Ajax vanwege mogelijke transfer
AMSTERDAM (ANP) - Donny van de Beek staat voor een vertrek bij Ajax. De aanvallende middenvelder ontbreekt zaterdag tijdens de oefenwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt omdat er mogelijk een transfer aanstaande is.
"Er zijn ontwikkelingen rond hem", bevestigde trainer Erik ten Hag voor de camera van Ziggo Sport. "Daarom hebben we hem uit de selectie gehouden."
De 23-jarige Van de Beek was wel aanwezig in de Johan Cruijff ArenA maar nam op de tribune plaats. De blonde middenvelder is een van de spelers die met Ajax afspraken heeft gemaakt over een mogelijk vertrek in de aanloop naar het nieuwe seizoen, net als André Onana en Nicolás Tagliafico. Zij mogen bij een goed bod vertrekken omdat ze Ajax vorig jaar trouw zijn gebleven, ondanks belangstelling van grote clubs.
Ten Hag wilde nog niet zeggen met wie Van de Beek onderhandelt. "Als we iets te melden hebben, dan doen we dat", zei hij. Van de Beek werd de afgelopen weken in verband gebracht met het FC Barcelona van de nieuwe trainer Ronald Koeman en Manchester United.
Van de Beek stond vorig jaar in de belangstelling van Real Madrid.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
11 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
12 uur geleden