Van de Beek ontbreekt bij Ajax vanwege mogelijke transfer
AMSTERDAM (ANP) - Donny van de Beek staat voor een vertrek bij Ajax. De aanvallende middenvelder ontbreekt zaterdag tijdens de oefenwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt omdat er mogelijk een transfer aanstaande is.
"Er zijn ontwikkelingen rond hem", bevestigde trainer Erik ten Hag voor de camera van Ziggo Sport. "Daarom hebben we hem uit de selectie gehouden."
De 23-jarige Van de Beek was wel aanwezig in de Johan Cruijff ArenA maar nam op de tribune plaats. De blonde middenvelder is een van de spelers die met Ajax afspraken heeft gemaakt over een mogelijk vertrek in de aanloop naar het nieuwe seizoen, net als André Onana en Nicolás Tagliafico. Zij mogen bij een goed bod vertrekken omdat ze Ajax vorig jaar trouw zijn gebleven, ondanks belangstelling van grote clubs.
Ten Hag wilde nog niet zeggen met wie Van de Beek onderhandelt. "Als we iets te melden hebben, dan doen we dat", zei hij. Van de Beek werd de afgelopen weken in verband gebracht met het FC Barcelona van de nieuwe trainer Ronald Koeman en Manchester United.
Van de Beek stond vorig jaar in de belangstelling van Real Madrid.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
19 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
4 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
4 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
5 uur geleden