Van de Beek maakt bij debuut indruk op trainer ManUnited
BIRMINGHAM (ANP) - Donny van de Beek heeft bij zijn officieuze debuut voor Manchester United indruk gemaakt op manager Ole Gunnar Solskjaer. Ondanks de nederlaag in de oefenwedstrijd tegen Aston Villa (1-0) was de Noorse trainer zeer te spreken over zijn aanwinst.
"Donny was misschien wel het grootste pluspunt op het veld", zei Solskjaer. "Hij is zo goed in het vinden van ruimte, hij creëert ruimte voor zichzelf met zijn timing en beweeglijkheid. Ik ben heel blij met zijn optreden." Van de Beek, voor bijna 40 miljoen euro overgekomen van Ajax, begon in de basis bij ManUnited. De 23-jarige middenvelder speelt bij de Engelse topclub met het rugnummer 34, als eerbetoon aan zijn vriend en oud-teamgenoot Abdelhak Nouri.
De oefenwedstrijd tegen Aston Villa werd zaterdag achter gesloten deuren gespeeld, ook zonder aanwezigheid van journalisten. Beide clubs zonden later online een integrale herhaling uit. Timothy Fosu-Mensah, net als Van de Beek international van Oranje, had een basisplaats centraal achterin naast aanvoerder Harry Maguire. De ploeg van Solskjaer begint komende zaterdag aan de Premier League met een thuiswedstrijd tegen Crystal Palace. Omdat de 'Mancunians' vorige maand nog actief waren in Europa, mogen ze iets later aan de Engelse competitie beginnen.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
5 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
9 uur geleden