Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Bronckhorst wil Rangers zelfde succes als Feyenoord brengen

Van Bronckhorst wil Rangers zelfde succes als Feyenoord brengen

GLASGOW (ANP) - Giovanni van Bronckhorst hoopt Rangers FC als coach dezelfde successen te brengen als eerder bij Feyenoord, waarmee hij in 2017 kampioen werd en twee keer de beker won. Dat zei de voormalige coach van de Rotterdammers bij zijn presentatie bij de Schotse club in Glasgow.

"Dit is de club die ik wil leiden en successen wil brengen", zei Van Bronckhorst, die als speler tussen 1998 en 2001 voor Glasgow Rangers uitkwam. "Ik heb al voor een grote club als Feyenoord gewerkt. Een club met veel druk. Rangers en Feyenoord zijn daarin vergelijkbaar. Hopelijk kan ik hier dezelfde successen brengen."

De 46-jarige voormalige international neemt het in Glasgow over van Steven Gerrard, die vertrok naar Aston Villa in de Premier League. Van Bronckhorst benadrukte dat het voor de spelers en voor iedereen een nieuwe start is. "Ik houd van spelers die hard werken. Jong of oud maakt niet uit, als je goed genoeg bent, dan speel je. Laat mij en de club zien dat je wil spelen", sprak hij zijn vertrouwen uit.

Dynamiek

"Ik ben in Nederland opgegroeid met 4-3-3-systeem en werk graag met dat systeem als startpunt", legde Van Bronckhorst uit. "Maar ik wil dat mijn spelers tegen alle verschillende systemen kunnen spelen. Het moderne voetbal gaat steeds meer over dynamiek en ook de dynamiek waarin wedstrijden veranderen."

De coach zit donderdag voor het eerst op de bank als Rangers het in het eigen Ibrox Stadium opneemt tegen Sparta Praag in de Europa League. "Met een goed resultaat kunnen we ons kwalificeren voor de volgende ronde. Daardoor kunnen we weer meer wedstrijden spelen. De wedstrijd zal voor mij speciaal zijn, maar het belangrijkste is dat we een goed resultaat halen."

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

3 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

4 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

6 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

8 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

8 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

8 uur geleden