Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Bronckhorst wil Rangers zelfde succes als Feyenoord brengen

Van Bronckhorst wil Rangers zelfde succes als Feyenoord brengen

GLASGOW (ANP) - Giovanni van Bronckhorst hoopt Rangers FC als coach dezelfde successen te brengen als eerder bij Feyenoord, waarmee hij in 2017 kampioen werd en twee keer de beker won. Dat zei de voormalige coach van de Rotterdammers bij zijn presentatie bij de Schotse club in Glasgow.

"Dit is de club die ik wil leiden en successen wil brengen", zei Van Bronckhorst, die als speler tussen 1998 en 2001 voor Glasgow Rangers uitkwam. "Ik heb al voor een grote club als Feyenoord gewerkt. Een club met veel druk. Rangers en Feyenoord zijn daarin vergelijkbaar. Hopelijk kan ik hier dezelfde successen brengen."

De 46-jarige voormalige international neemt het in Glasgow over van Steven Gerrard, die vertrok naar Aston Villa in de Premier League. Van Bronckhorst benadrukte dat het voor de spelers en voor iedereen een nieuwe start is. "Ik houd van spelers die hard werken. Jong of oud maakt niet uit, als je goed genoeg bent, dan speel je. Laat mij en de club zien dat je wil spelen", sprak hij zijn vertrouwen uit.

Dynamiek

"Ik ben in Nederland opgegroeid met 4-3-3-systeem en werk graag met dat systeem als startpunt", legde Van Bronckhorst uit. "Maar ik wil dat mijn spelers tegen alle verschillende systemen kunnen spelen. Het moderne voetbal gaat steeds meer over dynamiek en ook de dynamiek waarin wedstrijden veranderen."

De coach zit donderdag voor het eerst op de bank als Rangers het in het eigen Ibrox Stadium opneemt tegen Sparta Praag in de Europa League. "Met een goed resultaat kunnen we ons kwalificeren voor de volgende ronde. Daardoor kunnen we weer meer wedstrijden spelen. De wedstrijd zal voor mij speciaal zijn, maar het belangrijkste is dat we een goed resultaat halen."

Meer uit Voetbal

Israëlische voetballer Abed verruilt Jong PSV voor Levante

EINDHOVEN (ANP) - Tay Abed (21) stapt van PSV over naar het Spaanse Levante. Dat heeft de Eindhovense club bekendgemaakt. De aanvaller heeft een contract tot medio 2029 getekend. Levante speelt op het hoogste niveau in Spanje.

1 uur geleden
Arsenal verslaat Inter in Milaan en zet zegereeks voort

MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.

12 uur geleden
Ajax houdt door zege kans op tussenronde in de Champions League

VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.

12 uur geleden
NEC via amateurs van De Treffers naar kwartfinale KNVB-beker

GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.

15 uur geleden
Directeur Te Kloese houdt vertrouwen in ommekeer met Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.

16 uur geleden
Bondsvoorzitter KNVB: we gaan 'tot nu toe wel' naar het WK in VS

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.

18 uur geleden
Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

1 dag geleden