Van Bronckhorst wil Rangers zelfde succes als Feyenoord brengen
GLASGOW (ANP) - Giovanni van Bronckhorst hoopt Rangers FC als coach dezelfde successen te brengen als eerder bij Feyenoord, waarmee hij in 2017 kampioen werd en twee keer de beker won. Dat zei de voormalige coach van de Rotterdammers bij zijn presentatie bij de Schotse club in Glasgow.
"Dit is de club die ik wil leiden en successen wil brengen", zei Van Bronckhorst, die als speler tussen 1998 en 2001 voor Glasgow Rangers uitkwam. "Ik heb al voor een grote club als Feyenoord gewerkt. Een club met veel druk. Rangers en Feyenoord zijn daarin vergelijkbaar. Hopelijk kan ik hier dezelfde successen brengen."
De 46-jarige voormalige international neemt het in Glasgow over van Steven Gerrard, die vertrok naar Aston Villa in de Premier League. Van Bronckhorst benadrukte dat het voor de spelers en voor iedereen een nieuwe start is. "Ik houd van spelers die hard werken. Jong of oud maakt niet uit, als je goed genoeg bent, dan speel je. Laat mij en de club zien dat je wil spelen", sprak hij zijn vertrouwen uit.
Dynamiek
"Ik ben in Nederland opgegroeid met 4-3-3-systeem en werk graag met dat systeem als startpunt", legde Van Bronckhorst uit. "Maar ik wil dat mijn spelers tegen alle verschillende systemen kunnen spelen. Het moderne voetbal gaat steeds meer over dynamiek en ook de dynamiek waarin wedstrijden veranderen."
De coach zit donderdag voor het eerst op de bank als Rangers het in het eigen Ibrox Stadium opneemt tegen Sparta Praag in de Europa League. "Met een goed resultaat kunnen we ons kwalificeren voor de volgende ronde. Daardoor kunnen we weer meer wedstrijden spelen. De wedstrijd zal voor mij speciaal zijn, maar het belangrijkste is dat we een goed resultaat halen."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach RĂºben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
10 uur geleden