Van Bronckhorst wil Rangers zelfde succes als Feyenoord brengen
GLASGOW (ANP) - Giovanni van Bronckhorst hoopt Rangers FC als coach dezelfde successen te brengen als eerder bij Feyenoord, waarmee hij in 2017 kampioen werd en twee keer de beker won. Dat zei de voormalige coach van de Rotterdammers bij zijn presentatie bij de Schotse club in Glasgow.
"Dit is de club die ik wil leiden en successen wil brengen", zei Van Bronckhorst, die als speler tussen 1998 en 2001 voor Glasgow Rangers uitkwam. "Ik heb al voor een grote club als Feyenoord gewerkt. Een club met veel druk. Rangers en Feyenoord zijn daarin vergelijkbaar. Hopelijk kan ik hier dezelfde successen brengen."
De 46-jarige voormalige international neemt het in Glasgow over van Steven Gerrard, die vertrok naar Aston Villa in de Premier League. Van Bronckhorst benadrukte dat het voor de spelers en voor iedereen een nieuwe start is. "Ik houd van spelers die hard werken. Jong of oud maakt niet uit, als je goed genoeg bent, dan speel je. Laat mij en de club zien dat je wil spelen", sprak hij zijn vertrouwen uit.
Dynamiek
"Ik ben in Nederland opgegroeid met 4-3-3-systeem en werk graag met dat systeem als startpunt", legde Van Bronckhorst uit. "Maar ik wil dat mijn spelers tegen alle verschillende systemen kunnen spelen. Het moderne voetbal gaat steeds meer over dynamiek en ook de dynamiek waarin wedstrijden veranderen."
De coach zit donderdag voor het eerst op de bank als Rangers het in het eigen Ibrox Stadium opneemt tegen Sparta Praag in de Europa League. "Met een goed resultaat kunnen we ons kwalificeren voor de volgende ronde. Daardoor kunnen we weer meer wedstrijden spelen. De wedstrijd zal voor mij speciaal zijn, maar het belangrijkste is dat we een goed resultaat halen."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
20 uur geleden