Van Bronckhorst in beeld als opvolger Gerrard bij Rangers
GLASGOW (ANP) - Giovanni van Bronckhorst keert mogelijk als trainer terug bij de Schotse voetbalclub Rangers FC. In Britse media wordt Van Bronckhorst (46) genoemd als een van de voornaamste kandidaten om Steven Gerrard op te volgen, al is er volgens zijn zaakwaarnemer vooralsnog geen contact geweest. De Rotterdammer speelde tussen 1998 en 2001 voor de Schotse recordkampioen.
Gerrard staat voor een terugkeer in de Premier League bij Aston Villa, de club van aanvaller Anwar El Ghazi. Aston Villa bivakkeert net boven de degradatiestreep. De 41-jarige Engelsman, voormalig aanvoerder van Liverpool en de nationale ploeg, moet de ontslagen Dean Smith opvolgen. Gerrard werkt sinds 2018 in Glasgow. Onder zijn leiding werd Rangers afgelopen seizoen voor het eerst in tien jaar weer kampioen van Schotland. De ploeg van Gerrard bleef het hele seizoen ongeslagen. Het contract van de Engelsman loopt tot medio 2024, maar volgens Engelse media gaat hij overstappen naar Aston Villa.
Van Bronckhorst behoort tot de favorieten om Gerrard op te volgen. De 106-voudig international van Oranje was van 2015 tot en met 2019 trainer van Feyenoord. Hij leidde zijn club in 2017 naar de eerste landstitel in 18 jaar. Van Bronckhorst ging begin vorig jaar aan de slag bij de Chinese club Guangzhou R&F, maar in december stapte hij op. Hij wilde terug naar zijn familie, die hij als gevolg van de coronacrisis maandenlang niet had kunnen zien.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
46 minuten geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
47 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
48 minuten geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
12 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
14 uur geleden