Van Bommel verliest met Antwerp tweede duel in Champions League
ANTWERPEN (ANP) - Trainer Mark van Bommel heeft met Antwerp ook zijn tweede wedstrijd in de Champions League verloren. De Belgische kampioen ging in het eigen stadion met 3-2 onderuit tegen het Sjachtar Donetsk van de Nederlandse trainer Patrick van Leeuwen. In de laatste seconden miste Toby Alderweireld nog een strafschop namens de thuisploeg.
Antwerp had twee weken geleden zijn debuutwedstrijd in de Champions League met 5-0 verloren bij FC Barcelona, waarna drie doelpuntloze gelijke spelen in de competitie volgden. Ondanks het gebrek aan treffers hield Van Bommel vast aan de meeste basisspelers van de laatste wedstrijd. Alleen de Nederlander Gyrano Kerk moest zijn plek afstaan aan Michel Ange Balikwisha. Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Owen Wijndal stonden wel aan de aftrap.
Het vertrouwen in de vaste basis betaalde zich al in de 3e minuut uit. Arthur Vermeeren vond na een sterke actie Arbnor Muja, die zijn tegenstander uitkapte en de bal in de verre hoek mikte, 1-0. Balikwisha verdubbelde na een half uur de voorsprong na een fraaie pass achter de verdediging van opnieuw Vermeeren.
Dreigend
Sjachtar, dat in de eerste helft al een aantal keren dreigend was opgedoken voor het Antwerpse doel, zorgde 3 minuten na rust voor de aansluiting. Na een schot op de paal en een schietkans was het in derde instantie raak via Danylo Sikan, 2-1. De bezoekers kwamen in de 71e minuut langszij, nadat een vrije trap van Yaroslav Rakytskyi via een Belgisch been het doel in was gegaan. Sikan zette Sjachtar even later op voorsprong na een fout van keeper Jean Butez, 2-3.
Alderweireld, de meest gevaarlijke Antwerp-speler in de slotfase, forceerde in de laatste minuut van de blessuretijd nog een strafschop met een schot op een arm van Taras Stepanenko. De oud-Ajacied schoot daarna zelf de bal vanaf elf meter naast.
Voor Sjachtar was het de eerste zege in de groepsfase na de 3-1-thuisnederlaag tegen FC Porto in het eerste duel. De Portugezen spelen later op de woensdag tegen Barcelona.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
57 minuten geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
9 uur geleden