
Van Ass stopt als bondscoach Nederlandse hockeysters
UTRECHT (ANP) - Paul van Ass stopt als bondscoach van de Nederlandse hockeysters. Hockeybond KNHB meldt dat in overleg is besloten geen nieuwe overeenkomst met elkaar af te sluiten. Onder leiding van Van Ass won Oranje deze maand goud op de Olympische Spelen in Parijs.
De 64-jarige Van Ass was sinds september 2022 bondscoach van de Nederlandse vrouwen. Eerder had hij ook het mannenteam onder zijn hoede, waarmee hij bij de Spelen van 2012 in Londen de finale verloor en zilver pakte.
"De reis die we afgelegd hebben was bijzonder en het is geweldig dat we die samenwerking hebben kunnen bekronen met een hele mooie gouden medaille in Parijs. Maar nu is het tijd om vooruit te kijken. Ik voel dat ik nu niet een avontuur wil aangaan van vier jaar, naar de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles", aldus Van Ass, die de opvolger was van Alyson Annan. De hockeybond nam begin 2022 afscheid van haar toen uit evaluatiegesprekken met de internationals bleek dat niet alle betrokkenen een goed gevoel hadden bij het teamklimaat waarin was gepresteerd.
"Paul is twee jaar geleden in een onrustige periode de slag gegaan en heeft niet alleen de spelwijze, maar ook de onderlinge verbinding veranderd", aldus Clarinda Sinnige, technisch directeur van de KNHB. "Het plezier en de spelvreugde op het veld die het team de afgelopen twee jaar uitstraalde, zijn daar zichtbare tekenen van geweest. Op geheel eigen wijze heeft Paul het team dichter bij elkaar gebracht en geïnspireerd."
Meer uit Sport
SIOFOK (ANP) - Danny van Poppel heeft ook de tweede etappe van de Ronde van Hongarije gewonnen. De renner van Red Bull-Bora-hansgrohe was na een 178 kilometer lange rit van Veszprem naar Siofok de snelste in de massasprint. Nederlands kampioen Dylan Groenewegen (Jayco-AlUla) eindigde als tweede en de Duitser Tim Torn Teutenberg (Lidl-Trek) werd derde.
36 minuten geledenIMOLA (ANP) - Charles Leclerc is donderdag niet aanwezig op de persdag van de GP van Emilia-Romagna. De Monegask van Ferrari voelt zich niet lekker. Dat heeft zijn team in een verklaring meegedeeld. Ferrari gaat ervan uit dat Leclerc vrijdag tijdens de vrije training wel weer van de partij zal zijn.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors uitgeschakeld in de play-offs van de NBA. Minnesota Timberwolves was ook in het vijfde duel te sterk (121-110), waarmee de beslissing viel in de best-of-sevenserie: 4-1. Minnesota strijdt later met Oklahoma City Thunder of Denver Nuggets om een plek in de finale van volgende maand.
8 uur geledenMATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.
23 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.
23 uur geledenEMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.
1 dag geledenROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).
1 dag geleden