Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Aert ziet geduld in Vuelta beloond en heeft ritzege binnen

Van Aert ziet geduld in Vuelta beloond en heeft ritzege binnen

CASTELO BRANCO (ANP/BELGA) - Na zijn derde plaats op zaterdag en tweede plek van zondag, viel alles in de derde etappe in de Ronde van Spanje wel de goede kant op voor Wout van Aert. De Belgische wielrenner van Visma - Lease a Bike bleef in de massasprint in Castelo Branco de Australiër Kaden Groves en de Spanjaard Jon Aberasturi voor. Het was voor Van Aert zijn eerste zege sinds zijn harde crash in maart in Dwars door Vlaanderen.

"Het was het waard om geduldig te blijven", zei Van Aert in een eerste reactie. "Het is best een tijdje geleden dat ik mocht juichen. Dit voelt zo goed."

Zondag waren de rollen nog omgedraaid en ging de zege in de sprint naar Groves. "Mijn plan was het tegenovergestelde te doen van gisteren, maar toch mijn sterkte te gebruiken en vroeg aan te gaan. Ik denk dat ik hem verbaasde door nog voor het bord van de 200 meter voor de finish te gaan. Het ging licht bergop, maar toch met veel snelheid. Dit was de ideale sprint voor mij."

'Morgen gedaan met de pret'

Van Aert heeft dankzij bonificatieseconden de rode leiderstrui nog steviger in bezit, maar hij verwacht niet dat dat na de eerste bergrit van dinsdag nog steeds zo is. "Morgen is het helaas gedaan met de pret", zei hij lachend. "Ik zal dan met plezier mijn leidersrol in de ploeg doorgeven aan Sepp Kuss en Cian Uijtdebroeks. Het is een superzware slotklim, het wordt echt moeilijk voor mij om de trui te behouden. Ik ga er nog één keer van proberen te genieten."

Merijn Zeeman, sportief directeur van Visma - Lease a Bike, noemde de zege voor Van Aert "mentaal een belangrijk moment". "Wout keek echt uit naar dit moment. Hij zal superblij zijn dat hij de overwinning binnen heeft, en dat in de rode leiderstrui", aldus Zeeman. Van Aert moest eerder dit jaar met een blessure afzeggen voor de Ronde van Italië. "Normaal gesproken had Wout de Vuelta in combinatie met de Giro gedaan. We vroegen ons af of het zou kunnen in combinatie met de Tour. Maar Wout wilde echt hier naartoe, om 'volgas' te koersen en een rit te winnen. Te beginnen met één en hopelijk later meer."

Focus op puntentrui

Dinsdag is de eerste bergrit en raakt Van Aert zijn leiderstrui vermoedelijk kwijt en richt hij zich op de puntentrui. Zeeman: "De puntentrui is belangrijk. Wout zal er iedere dag voor vechten. Met de ritwinst en de vijfde plaats bij de tussensprint was het vandaag in dat opzicht ook een goede dag."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

11 uur geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

13 uur geleden
Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

1 dag geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

1 dag geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

1 dag geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

1 dag geleden