Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Valse start golfer Luiten in openingstoernooi DP World Tour

Valse start golfer Luiten in openingstoernooi DP World Tour

ABU DHABI (ANP) - Golfer Joost Luiten is het nieuwe jaar teleurstellend begonnen. De Nederlandse prof haalde de cut niet in het openingstoernooi van de DP World Tour in Abu Dhabi.

Luiten noteerde in de tweede ronde 72 slagen op de Yas Links en die score viel nog wel mee, maar hij maakte er zijn dramatische eerste ronde van 79 slagen (+7) op donderdag bij lange na niet mee goed. Hij belandde op de gedeelde 107e plaats en bleef ver verwijderd van de bovenste helft in het klassement.

Wil Besseling deed het niet heel veel beter. Hij had in de tweede ronde 77 slagen nodig en kwam uit op de gedeelde 85e positie met +5. Ook de Noord-Hollander is daarmee uitgeschakeld.

Daan Huizing

Daan Huizing mag zaterdag wel afslaan voor de derde ronde. Hij presteerde weliswaar matig met een tweede ronde van 76 slagen, maar door zijn degelijke eerste ronde op donderdag van 71 slagen was zijn totaalscore van +3 goed voor de gedeelde 60e plaats en die was precies genoeg om het toernooi te mogen vervolgen.

Het toernooi in Abu Dhabi is een van de toonaangevende in de DP World Tour, voorheen de Europese Tour. Het prijzengeld bedraagt 8 miljoen dollar (7 miljoen euro). De Schot Scott Jamieson is na de tweede ronde de leider met een score van 7 onder par.

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

7 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

8 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

10 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

11 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

11 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

12 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

12 uur geleden