Vaker betaald met iDEAL in 'coronajaar' 2020
AMSTERDAM (ANP) - Consumenten hebben in 'coronajaar' 2020 vaker betaald via de betaaldienst iDEAL, meldt eigenaar Currence. Het aantal betalingen en de omzet lag ruim 30 procent hoger dan in 2019. Met iDEAL werd 890 miljoen keer betaald voor een totale waarde van 70 miljard euro.
Bijna 85 procent van alle iDEAL-betalingen deden klanten via de mobiele apps van banken op smartphones en tablets. Mobiele betaalverzoeken tussen vrienden en familie, zoals bijvoorbeeld Tikkies, maakten 21 procent uit van alle transacties.
Ongeveer 39 procent van alle betalingen gebeurde in de e-commerce en bij binnenlandse en buitenlandse webwinkels. 40 procent was voor het betalen van bijvoorbeeld periodieke rekeningen, bekeuringen, gemeentebelastingen of voor het verhogen van prepaid-tegoeden.
QR-codes
De duurste aankopen met iDEAL werden gedaan in maart. Het gemiddelde afgerekende bedrag lag toen op bijna 93 euro, ruim 15 euro hoger dan gemiddeld in alle andere maanden van het jaar.
Het gebruik van QR-codes binnen iDEAL lijkt definitief door te breken. Eind 2020 werden daarmee 450.000 betalingen gedaan, tegen zo'n 100.000 in dezelfde periode een jaar eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland beschouwt het als een "heel goed teken" dat Nederland zijn beperkingen voor de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft opgeschort. De chips van Nexperia zijn cruciaal voor de Duitse auto-industrie, maar sinds er een rel is ontstaan tussen Nederland en China zijn de leveringen verstoord. Daar is nu sprake van chiptekorten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) over de ontwikkelingen rond chipmaker Nexperia. Zijn rol in deze kwestie roept "ontzettend veel vragen op", vindt Volt-voorman Laurens Dassen. Zijn verzoek om een debat kreeg steun van een Kamermeerderheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), stond woensdag bij opening van de beurshandel in New York bij de stijgers met een plus van 1,6 procent. Nvidia komt na het slot van de handel op Wall Street met kwartaalcijfers. Op de financiële markten waren de afgelopen tijd zorgen over bubbelvorming bij de enorme investeringen door grote techbedrijven in AI en de hoge waarderingen van techbedrijven als Nvidia.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - China beschouwt het opschorten van de noodingreep bij Nexperia door het Nederlandse kabinet als "eerste stap in de goede richting". Tegelijkertijd heeft het ministerie van Handel in Beijing moeite met een gerechtelijke uitspraak waarmee de Chinese topman en moederbedrijf Wingtech op afstand zijn gezet bij de Nijmeegse chipfabrikant.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voor een volledig herstel van de leveringsketen van chipmaker Nexperia is meer nodig dan de stap die demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) woensdag heeft gezet. Daarvoor waarschuwt het Nijmeegse bedrijf in een verklaring.
3 uur geleden